Jump to content



WD 120 SATA και Sisoftware Sandra 2004


f117

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!Έχω ένα σκληρό WD 120 SATA σε σύστημα AMD 64 3200+ ASUS k8N-E DELUXE 2x512mb Kingstone Value RAm 400MHz !Αποφάσισα να κάνω το Sisoftware Sandra 2004 Benchmark για το file System για τον σκληρό δίσκο και μου έβγαλε 12mb/s#!#!#!#!!#!#ο,τι κ να έκανα μέχρι κ ανασυγκρότηση το ίδιο μου έβγαλε!#!#Συνέδεσα κ έναν εξωτερικό WD 120 ATA με USB και ετρεξα το bench k εβγαλε 46 mb/s !!@@!!##!#Τι παίζει με τον ριμάδι τον WD μου????

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα κ με αλλαγμένο το καλώδιο του SATA (το κοκκινο) κ έβαλα αλλο αλλά πάλι τα ίδια !θα δοκιμάσω να τον δουλέψω σαν ATA και θα σου πω...!απο παρασκευή γιατί το έχω χαλκίδα το pc!μήπως ξέρεις τι άλλο μπορεί να φταίει?thanke ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την ταχύτητα του δίσκου στο κανάλι του controler;

Υπολογιστής μου /ιδιότητες/υλικό/διαχείριση συσκευών/ελεγκτες IDE/ATAPI/ανάλογος controller/ιδιότητες/primary ή secondary channel/speed test

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκαιο dohc16!από εκεί είχε γίνει η μλκια!κάπως είχε ρυθμιστεί να μην τρέχει σαν SATA !!!έναν άλλο ρόπο δεν θυμάμε πωςλεγόταν!το έβαλα SATA k τώρα είναι ΟΚ!!!THanke :)))))))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.