Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια.δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο μια βδομαδα τωρα..μου αναγνωρίζει μονο το user name σε login..το email οχι..

Το eMail που μου αναγράφει με αστεράκια δεν ερχιζει οπως το δικο μου και οταν προχωρώ για την ανάκτηση του κωδικού μου δεν μου ερχετε ποτε ο κωδικός .

Εχω συμπληρώσει στην valve τα απαραίτητα tickets αλλα δεν εχω παρει απάντηση απο χθες..

Πολυ πιθανό ο λογαριασμός μου να εχει κλαπεί ..μεσα ειχε full project cars ,full assetto corsa και lords of the fallen..

Ξερει κάποιος τι γινεται σε τέτοιες περιπτώσεις;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε που ξερω τι ειναι.

Μου ηρθε ενα βραδυ email με εναν κωδικό νομιζω απο steam δεν εδοσα σημασια.. απλα την επόμενη που πηγα να μπω στο account δεν εμπενε ο κωδικός μου ..έψαξα να βρω το email που μου στάλθηκε για να έβαζα εκείνον αλλα δεν μπόρεσα ,δε το βρίσκω εξαφανίσθηκε..

Μετα προχώρησα σε ανάκτηση κωδικου αλλα μου εμφανίζει αλλο email το αρχικό γράμμα δηλαδη που δεν αντιστοιχεί στο δικο μου..με αποτέλεσμα να μην μου ερχεται ποτε ο νέος κωδικός..

Και δεν μου κανει login με το email μου .δεν υπαρχει μου λεει..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Τώρα έχεις να κάνεις τα εξής βήματα:

1. Βεβαιώσου ότι ο λογαριασμός email σου δεν έχει χακαριστεί. Το ότι το email που σου έστειλαν τότε* εξαφανίστηκε δεν είναι καλό σημάδι.

1β. Άλλαξε password & ενεργοποίησε το two factor authentication για το email σου (όλες οι υπηρεσίες -gmail, yahoo, outlook/hotmail- το υποστηρίζουν)

2. Ενεργοποίησε το steam guard. Δώσε κι έναν αριθμό κινητού

 

Για πρόσθετη ασφάλεια, ρίξε μια ματιά κι εδώ: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8625-WRAH-9030

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρηκα τι εγινε..το steam guard το ειχα ενεργοποιημένο.προσφατα εκανα αναβαθμηση mobo-cpu-ram ..εκανα εγκατάσταση παλι τα games αφου πρωτα κατέβασα το steam και προφανώς μου εστειλε κωδικο επιβεβαίωσης για χρήση λογαριασμού σε καινουργιο PC ..και πιθανόν να το ασβισα το email εγω κατα λαθος..

Πως ομως μπορω να δω αν γενικα το email μου εχει χακαριστη;;

Το steam guard με αποστολή κωδικών sms σε χρεώνει ;γιατι γραφει πιθανόν χρεώσεις για αποστολές μυνηματων..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που ενεργοποιησεις το mobile authenticator, τους κωδικους για το steam guard θα τους βλεπεις οποτε ανοιγεις το αντιστοιχο iOS application στο κινητο σου. 

 

επισης σου δινουνε εναν κωδικο την πρωτη φορα ο οποιος χρησιμευει για recovery σε περιπτωση που κλαπει/αχρηστευει το κινητο !

 

για να μην ανοιγεις το app καθε φορα που θες να κανεις login στο steam, ενεργοποιησε την επιλογη "remember my password" 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.