Jump to content



Windows 10 Antispy Δεν θέλω να ξέρουν τι κάνω


Recommended Posts

Επειδή πολλά ακούγονται για την παρακολούθηση που κάνει η αγαπημένη μας Microsoft.. 

Βρήκα το εξής πρόγραμμα

 

https://www.oo-software.com/en/shutup10

 

το οποίο υπόσχεται έλεγχο στο τι στέλνουμε στη φίλη μας Micro...

 

To συστήνω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη καθόσον δεν μπορώ να ξέρω τι κάνει και τι όχι στο σύστημά μας..

Χρήστες πάντως το αναφέρουν ως ασφαλές.. 

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και - προς το παρόν - δεν είχα κάποιο θέμα...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, NiKa said:

Επειδή πολλά ακούγονται για την παρακολούθηση που κάνει η αγαπημένη μας Microsoft.. 

Βρήκα το εξής πρόγραμμα

 

 


https://www.oo-software.com/en/shutup10

 

 

το οποίο υπόσχεται έλεγχο στο τι στέλνουμε στη φίλη μας Micro...

 

To συστήνω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη καθόσον δεν μπορώ να ξέρω τι κάνει και τι όχι στο σύστημά μας..

Χρήστες πάντως το αναφέρουν ως ασφαλές.. 

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και - προς το παρόν - δεν είχα κάποιο θέμα...

 

Μωρε δεν θα εχεις καποιο θεμα...και εγω χρησιμοποιω ενα παρομοιο open source.

 

Αλλα νομιζεις οτι δεν μπορουν να δουν αλλιως τι κανουμε? Τι search καναμε κλπ,κλπ?

 

Μεγαλη κουβεντα, ο μεγαλος αδερφος παντα βλεπει οτι και να κανουμε για να κρυφτουμε.

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2016 at 4:48 ΜΜ, το μέλος NiKa έγραψε:

Επειδή πολλά ακούγονται για την παρακολούθηση που κάνει η αγαπημένη μας Microsoft.. 

 

To συστήνω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη καθόσον δεν μπορώ να ξέρω τι κάνει και τι όχι στο σύστημά μας..

Χρήστες πάντως το αναφέρουν ως ασφαλές.. 

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και - προς το παρόν - δεν είχα κάποιο θέμα...

 

α) μην ακούς τα πολλά που ακούγονται.. ειδικά στα χωριά, τα μισά κορίτσια τα'βγαζαν πτανάκια :p

β) η εταιρία που φτιάχνει το πρόγραμμα που πόσταρες, είναι gold partner της microsoft, δηλαδή συνεργάζονται κ την πληρώνει (τη microsoft) κάθε μήνα ώστε να χρησιμοποιεί τα προϊόντα της και να παίρνει μπόνους όταν τα προωθεί στους πελάτες της

γ) όταν κάτι σου προσφέρεται δωρεάν, τότε το προϊόν είσαι εσύ (τα windows 10 καλώς ή κακώς τα πήραμε δωρεάν, με αναβάθμιση και θέλουν δεδομένα χρήσης για να τα καλυτερεύουν, όπως γίνεται κ με πολλά άλλα προγράμματα που χρησιμοποιούμε, π.χ. antivirus κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ.)

 

καλώς ή κακώς, έτσι είναι η κατάσταση με τις υπηρεσίες πληροφορικής (π.χ. cloud, mail, προγράμματα, εφαρμογές σε κινητά, αθώα παιχνίδια).. είτε βλέπουν τα στατιστικά χρήσης σου, είτε κάποιες προτιμήσεις σου, είτε τις συνήθειές σου, είτε τις επαφές σου, είτε τις λέξεις που γράφεις πιο συχνά, είτε την ίδια σου τη φωνή κι αναλύουν τι λες (facebook)..

ΟΛΟΙ όμως.. κι η Microsoft κι η Google και η Apple και το Facebook κι όλα τα site με τα cookies που αφήνουν στο pc σου και πολλοίιιιι άλλοι.. δεν μπορείς να κάνεις κάτι, χώνεψέ το.. :) 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.