Jump to content



Προτασεις για vga 128ΜΒ μεχρι 100�


fanisk

Recommended Posts

Καλησπερα, ενας φιλος ψαχνει για vga μεχρι 100...και 128ΜΒ.

Καινουρια/μτχ δεν ειναι καθορισμενο ακομα...απλα θελει μερικες προτασεις για να δει τι να κανει:flower:

Οποιαδηποτε προταση δεκτη:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μου ειπε θελει οτι καλυτερο βρει στα 90...100 max λεει.

Σε περιπτωση μεταχειρισμενης να ειναι σε αριστη κατασταση(αν υπαρχει εγγυηση ακομα καλυτερα).

Ψαχνει για AGP.

Με βαση τα παραπανω ποια ειναι η καλυτερη προταση?????

SlotKiller θα τον ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω πειραξει ποτε, ειναι στο κουτι της και εχει γυρω στα 4200 3dmarks 2003, αγορασμενη πριν απο ενα χρονο απο το mgmanager! Τσεκαρε ποσο εγγυηση δινει η club3d ομως γιατι δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Αν δεν τον πειράζει ο θόρυβος πες του να κοιτάξει και καμμιά FX5800. Έχω μια τέτοια, δυνατή αλλά και θορυβώδης. Δεν την κοστολογώ παραπάνω από 100-110.

Σε σχεση με την 9600XT πως τα παει?????Καλυτερη/Χειροτερη?????

Δεν εχει προβλημα με τον θορυβο..

Τωρα εχει νομιζω μια SIS650??Κατι τετοιο...πρεπει να ειναι αρχαια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Σε σχεση με την 9600XT πως τα παει?????Καλυτερη/Χειροτερη?????

Δεν εχει προβλημα με τον θορυβο..

Τωρα εχει νομιζω μια SIS650??Κατι τετοιο...πρεπει να ειναι αρχαια!

Στο 3dMark 03 η 5800 μου (Albatron με DDR-2) βγάζει περίπου 5500marks + (στο σύστημά μου)

Είναι θηρίο βέβαια... Πιάνει και την θέση PCI κάτω από την AGP.

Tην έχω καβάτζα. Την έβαλα στο flea μπας και φύγει σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε clocks 350/790 αν δεν απατώμαι.

edit: Ναι, 5000 μου έβγαζε μια 5900xt της Albatron που είχα. Η 5800 μου έβγαζε περίπου όσα μια 5900 στα default. Γι'αυτό και η διόρθωση. Τις είχα περάσει όλες τις FX.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δινω μια Albatron 5900 130 αν ενδιαφερεται το φιλαρακι σου. Την εχω 10 μηνες αλλα ειναι χωρις εγγυηση λογω αγορας απο stock house. Παρ'ολα αυτα εχει πληρη συσκευασια, να φανταστεις οτι δεν εχω ανοιξει ακομα το αντιστατικο σακκουλακι που εχει μεσα το vivo adaptor...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Σε clocks 350/790 αν δεν απατώμαι.

edit: Ναι, 5000 μου έβγαζε μια 5900xt της Albatron που είχα. Η 5800 μου έβγαζε περίπου όσα μια 5900 στα default. Γι'αυτό και η διόρθωση. Τις είχα περάσει όλες τις FX.

H Chaintech 5800 που ειχα ενα φεγγαρι επιανε συχνοτητες 500/960 (400/800 default) με αερα κα εδινε 5500-6000 αν θυμαμαι καλα. Με νερο ο Darksaga την πηγε αρκετα παραπανω.

Αλλα εκανε οντως σαν αεροπλανο, ιδιαιτερα μολις ανοιγε το pc...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.