Jump to content



κανα μαγαζι να δω την LG 1920P να λειτουργει ??


sponsii

Recommended Posts

εχω ριξει μια βολτα απο Στουρναρη σε ολα τα μαγαζια αλλα πουθενα δεν την ειδα γενικα που να δουλευει κιολας... :(

ξερει κανεις κανα μαγαζι να την δω να λειτουργει γιατι δεν ειναι και λιγα 500+ ευρω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τι γραφείο?

Δώσε τη διέυθυνση στον sponsii, μπορεί να του προκύψει καμία δουλεια και να περάσει από εκει...

Στο φινάλε sponsii κανε οτί πουλάς ημερολόγια, βεντάλιες, κουβερλί και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από power

Τι γραφείο?

νομιζω ηταν απο κοντρα πλακε θαλασσης 2αρι με βερνικι λευκο.

Παντως αν ειναι για παιχνιδια ,με 25responce time ,μαλλον δεν κανει

κατι μου'λεγε αυτος που την εχει οτι εβλεπε με ενοχληση το ποντικι να αφηνει ουρα πισω του.Αλλα αυτο ειναι το μοναδικο μειονεκτημα.

Link to comment
Share on other sites

γενικα τωρα παντως δεν υπαρχει κανα καταστημα που να εχει lg να λειτουργουν (για Αθηνα)???

απο την αλλη ειναι κριμα να παρεις μια 19αρα και να εχεις ghost στο mouse move..

με ενδιαφερει και μενα η συγκεκριμενη αλλα δεν παιζω καθολου παιχνιδια ...

ενα παληκαρι ειχε γραψει στον λαμπη οτι ειχε δει ghosting σε ταινια..κριμα να την παρεις για ταινιες (οπως θελω εγω) και να παιζει ghosting..

καμια 19αρα με SIPS panel δεν υπαρχει ??? αν ηταν και LG ακομα καλυτερα...γιατι με τις εγγυησεις που εχουν οι αλλες κλαφτα χαραλαμπε εκτος και αν το παρεις αποφαση για EIZO.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειδικα σε ταινιες DVD η οθονη δινει ρεστα.

Γενικα ειναι πολυ καλη σε ολα εκτος απο ορισμενα

fps οπου εκει παρουσιαζονται σκιες αλλα οχι τραγικα πραγματα

με τα δικα μου παντα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, πολύ χαίρομαι που έθεσες το συγκεκριμένο θέμα. Και γω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Δε τη βρίσκω πουθενά για να την τσεκάρω γιατί τη θέλω για στήσιμο περιοδικού και καταλαβαίνεις ότι δε μπορώ να αγοράσω γουρούνι στο σακί. Πάντως ο Cosmodata τη δίνει 430 μετρητοίς και 445 σε 6 δόσεις πριν από 2 βδομάδες που ρώτησα αλλά δεν την ανοίγει με τίποτα να τη δω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ypovrixio_mag [Σήμερα, στις 03:32]

Φίλε μου, πολύ χαίρομαι που έθεσες το συγκεκριμένο θέμα. Και γω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Δε τη βρίσκω πουθενά για να την τσεκάρω γιατί τη θέλω για στήσιμο περιοδικού και καταλαβαίνεις ότι δε μπορώ να αγοράσω γουρούνι στο σακί. Πάντως ο Cosmodata τη δίνει 430 μετρητοίς και 445 σε 6 δόσεις πριν από 2 βδομάδες που ρώτησα αλλά δεν την ανοίγει με τίποτα να τη δω.

Εγω θα εμενα μακρια απο cosmodata.

Απο το cοmputers4u την εχει 528τελικη και το e-shop καπου τοσο την φερνει..

Να σου πω τι απορια εχω ομως...μην μας τα χαλασει γενικα αυτο το 25ms rs στις ταινιες..αλλα να μου πεις θα υπομεινουμε και κανα "σπασιμο εικονας" .

Αν ηταν να μαζεβα λεφτα και να περιμενα για μια αλλη οθονη αυτη δεν θα ηταν αλλη απο την Eizo 778 και το mindfactory.de εχει καλη φημη και κανει ελενχο για καμμενα πιξελ..ε αυτη η οθονη εχει S-PVA και 16ms , ουαου δλδ...

Αλλα ο κυριος ανταγωνιστης της LG 1920P δεν ειναι αλλος απο την

Fujitsu-Siemens P19-2

S-PVA panel 8bit

Contrast 1000:1

Brightness 280cd/m2

Responce time 13ms(8ms grey-grey)

Viewing angle 178/178

DVI

που αναφερεται σε αντιστοιχο thread και η οποια εχει ακουσον ακουσον 490 + 30 ευρω μεταφορικα απο το mindfactory.de

Link to comment
Share on other sites

To ποιόν του Cosmodata είναι γνωστό, ο τύπος είναι ... αχαρακτήριστος, όμως έχει πολύ ανταγωνιστικές τιμές ο π.... Σίγουρα δε θα έπαιρνα ποτέ μηχάνημα από κει, οθόνη LG όμως δε βλέπω το λόγο να μην πάρω αν δε βρω πουθενά αλλού φτηνότερα.Το θέμα είναι που θα τη τσεκάρουμε ανοιχτή για να τη δούμε. Πάντως οι τιμές που αναφέρεις είναι απίστευτα ψηλές γιατί και δε άλλα μικρομάγαζα στα Εξάρχεια την έχω βρει κάτω από 500. Αλήθεια, η Siemens πόσα καμένα δίνει εγγύηση; Όσο για τα contrast μη δίνεις τόση σημασία γιατί σε άλλα threads ανλύεται διεξοδικά με ποιον τρόπο οι εταιρίες φουσκώνουν τα νούμερα. Στις ταινίες δε νομίζω να έχουμε πρόβλημα με την 1920, τουλάχιστον από αυτά που κάνουν post άλλα παιδιά που την έχουν. Προσωπικά αυτό που με κάει είναι τα χρώματα, τόσο που μπορεί να πάρω CRT τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.