Jump to content


60 seconds to Kona. Ελληνική συμμετοχή


ex_hustler

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

Ξεκινώ,
Φου φου, ένα δύο, δουλεύει το μικρόφωνο; οκ φαίνεται πως δουλεύει.

Kona. Όσοι ασχολείστε λίγο ή πολύ με αθλήματα, ποδήλατο, τρέξιμο ή τρίαθλο με οποιοδήποτε ρόλο (fan, αθλητές, προπονητές, διοργανωτές, έμποροι) σίγουρα θα έχετε ακούσει τη λέξη Kona, τη Μέκκα των τριαθλητών. Και αποτελεί όνειρο ζωής για πολλούς να καταφέρουν να πάνε, σωστά; 

Όχι, δεν έχω πρόκριση για το τρίαθλο αγώνα υπεραντοχής Kona ΙronΜan. Μακάρι, αλλά που με τη σαπιοκοιλιά; (θέλω πολλές χιλιάδες ώρες προπονήσεων ακόμη για κάτι τέτοιο)

Έχω όμως στείλει τη συμμετοχή στο διαγωνισμό κατασκευής video της Polar “60 Seconds to Kona” και αν τα καταφέρω και προκριθώ σας υπόσχομαι ένα φανταστικό Spectator Race Report από τον τελικό του ΙronMan στη Χαβάη τον Οκτώβρη.

Μπορείτε να βοηθήσετε αφιερώνοντας ένα λεπτό να δείτε το κλιπάκι της συμμετοχής μου που περιγράφει με εικόνες την αθλητική μου πορεία από την απόλυτα καθιστική ζωή που έκανα μέχρι το AlmiraMan (αγώνας half Ironman στη Κατερίνη) τη τελευταία 5ετία. Η ψηφοφορία γίνεται χωρίς registration με ένα μόνι κλικ στο κουμπί Vote που υπάρχει μέσα στο σύνδεσμο.


Αν σας αρέσει το βίντεο πατήστε το κουμπί Vote
Αν σας αρέσει ΠΟΛΥ πατήστε επιπρόσθετα και μια κοινοποίηση!
Μέχρι στιγμής έχει ανέβει μια Ελληνική συμμετοχή, η δική μου, μεταξύ μόλις άλλων 55 παγκοσμίως.
Το κλιπάκι με 860 ψήφους είναι στην 5η θέση αυτή τη στιγμή, σε μόλις 7 μέρες και ανεβαίνει πολύ γρήγορα. Με τη δική σας βοήθεια θα πάει πιο πάνω.


Παραθέτω και το κειμενάκι που συνοδεύει τη συμμετοχή μου, στα Αγγλικά

I was surrendered to obesity death spiral for about 10 years. One lucky evening in Spring of 2011 i confronted my old steel road bike that was left to rust for one and a half decade in my parents warehouse. It was repaired by dad that was using it for commuting purpuses. I decided to ride it again. That was it. Damn, that feel of the road bike handle bars was overwhelming me again. 5 years later, 30kg lighter and a lot healthier i watched the inspiring story of Dick Hoyt and his son. It made me want to try a Triathlon race. So I added running and swimming in my training. Half a year later I did run Athens Marathon and a series of triathlon races was already scheduled. Some months later I finished my hardest race, AlmiraMan, a Half IM distance race in Pieria, Greece and after recovery days two words was set as future goal in my mind. Ironman Kona

Link για το βίντεο της συμμετοχής αλλά και της ψηφοφορίας εδώ :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
 

 

Και επειδή το ποδήλατο και ο αθλητισμός είναι υγεία... (και σούπερ εκτόνωση...) μια εικόνα μόνο της αλλαγής μέσα σε 5 χρόνια. (χωρίς υστερικές δίαιτες κλπ. μόνο χαλαρή άσκηση 3-4 φορές τη βδομάδα...)

13833319_10154362635059419_2081037251_o.

Spoiler

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Ο διαγωνισμός τελείωσε, ο καιρός πέρασε, το ταξίδι έγινε και παρά τη καθυστέρηση να καταπιαστώ να ολοκληρώσω ένα race report με κείμενο, εικόνες αλλά και ένα βιντεοκλιπ με πλάνα που τράβηξα.

 

Μπορείτε να βρείτε εδώ το race report και να του ρίξετε μια ματιά.

 

http://apogeiwsh.blogspot.gr/2016/12/ironman-kona-2016-spectator-race-report.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.