Jump to content



Ξεχωριστη database για SLI η οχι?


Διαφορετικη η Ιδια database για τα SLI systems?  

41 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Χθες, στις 08:08]

και ο ee , και ο fx και ο dual core και ο a-xp είναι 1 cpu ,,, εδώ μιλάμε για καθαρά 2πλό hardware [sli].

Εκείνη η κάρτα της Gigabyte που έχει 2 GPU 6600 GT πάνω σε μια κάρτα (ένα PCB), τι είναι; Μία κάρτα ή διπλό hardware;

Οι dual core επεξεργαστές που θα σκάσουν μύτη σε λίγο καιρό θα είναι διπλό hardware; Ή δεν παίζουν ρόλο στα 3dMark;

Το ΗΤ δεν είναι 2 λογικοί επεξεργαστές;

’μα πάρω μητρική με δυο Opteronια θα θέλω δική μου προσωπική βάση;

Και αν βάλω τους σκληρούς μου σε RAID0, θεωρείται μονό ή διπλό hardware;

Εξήγεισέ μας τι θεωρείς εσύ προσωπικά μονό και τι διπλό hardware και στο τέλος κάνε μας μια σούμα πόσες λίστες προτείνεις για το κάθε ένα από τα τρία 3dMark...

Sorry που γίνομαι κυνικός δηλαδή, αλλά όλα παίζουν ρόλο. Και ο σκοπός της λίστας αυτός είναι, να δω αν θα κερδίσω περισσότερο παίρνωντας ένα Promie ή μια δεύτερη 6600GT. Δεν είναι για να κλαιγόμαστε που μας έφαγε την θέση ο άλλος που πήρε 2 6600 ή επειδή εμείς έχουμε ακόμα Palomino & single channel...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 06:31]

Εκείνη η κάρτα της Gigabyte που έχει 2 GPU 6600 GT πάνω σε μια κάρτα (ένα PCB), τι είναι; Μία κάρτα ή διπλό hardware;

Οι dual core επεξεργαστές που θα σκάσουν μύτη σε λίγο καιρό θα είναι διπλό hardware; Ή δεν παίζουν ρόλο στα 3dMark;

Το ΗΤ δεν είναι 2 λογικοί επεξεργαστές;

’μα πάρω μητρική με δυο Opteronια θα θέλω δική μου προσωπική βάση;

Και αν βάλω τους σκληρούς μου σε RAID0, θεωρείται μονό ή διπλό hardware;

Εξήγεισέ μας τι θεωρείς εσύ προσωπικά μονό και τι διπλό hardware και στο τέλος κάνε μας μια σούμα πόσες λίστες προτείνεις για το κάθε ένα από τα τρία 3dMark...

Sorry που γίνομαι κυνικός δηλαδή, αλλά όλα παίζουν ρόλο. Και ο σκοπός της λίστας αυτός είναι, να δω αν θα κερδίσω περισσότερο παίρνωντας ένα Promie ή μια δεύτερη 6600GT. Δεν είναι για να κλαιγόμαστε που μας έφαγε την θέση ο άλλος που πήρε 2 6600 ή επειδή εμείς έχουμε ακόμα Palomino & single channel...

Αν βάλεις τους δίσκους σου σε raid θα διπλασιάσεις την απόδοση σου στο 3dmark ?

Aν πάρεις 2χ opteron θα κάνεις 15 sec πι ? απο 30 που έκανες με τον 1 ?

Το ΗΤ δεν είναι 2 φυσικοί επεξεργαστές όμως.

Τους dual core δεν τους έχουμε δει ακόμα .

Mία κάρτα είναι , αλλά με περιορισμούς στο bandwith σε σχέση με 1+1 pcxpress sli.

Αν η ΑΤι η ΝV βγάλει καμιά πατέντα να τρέχουν 2 pc μισό μισό το MARK μέσω LAN [λέμε τώρα] . ? Θα το δεχόσουνα σαν αποτέλεσμα σε 3dmark database ?

Την απάντηση την έδωσα στο προηγούμενο ποστ μου . Ίδια αλλά με ξεχωριστό εικονίδιο .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.