Jump to content



LG 1750s vs LG1730s


e-t

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Προσπαθώντας να αποφασίσω ποια θα είναι η νέα μου οθόνη, κατέληξα σε LG λόγω των χαμηλών τιμών τους και των πολλά υποσχόμενων χαρακτηριστικών και του zero pixel warranty.

Ένα ερώτημα που μου δημιουργήθηκε είναι γιατί η 1750s να είναι φθηνότερη από την 1730s!;;;

Μήπως κάτι υπάρχει στα ψιλά γράμματα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσφατα αγορασει αυτη την οθονη μια χαρα ειναι , ειναι οπως και η 1730 + του οτι εχει το TCO 03 επιπλεον.Η απορια σου ειναι ευλογη.Σκεψου ομως απλα οτι οταν η ζητηση ενος προιοντος στην αγορα ανεβαινει πεφτει και η τιμη του.Ακολουθωντας αυτο τον πολυ απλο οικονομικο κανονα παιρνεις μια σωστη και αψογα αιτιολογημενη απαντηση.

Φιλικα,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

dpan έχεις δίκιο αλλά η οθόνη έχει μόλις κυκλοφορήσει στην αγορά...

Διάβασα το post που αναφέρεται στη 1750 με διόλου κολακευτικά σχόλια και με έβαλε σε σκέψεις.:wall:

Anyway, ευχαριστώ για τα replies.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθοντας την τιμη της ξεκινησε σε μια βαση 20-25+ ευρω πανω απο την 1730.Μεσα σε 2 εβδομαδες αρχισε να πεφτει η τιμη της.η 1750 ειναι ιδια με την 1730 και εχει και το TCO 03.Αυτη ειναι η μονη της διαφορα προς το καλυτερο δηλαδη.

Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος.

Βεβαια ειναι και τι ζητας απο μια οθονη.Πχ για σχεδιαστες + επεξεργασια εικονας μπορει να θεωρηθει απαραδεκτη , για windows εφαρμογες + games που την χρησιμοποιω ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Αν θες κατι το τελειο πας αναγκαστικα σε eizo και σκας το 1000αρι :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για windows, εφαρμογές, internet navigation, λιγο gaming και καμιά ταινιούλα έψαχνα.

1000 δεν έχω να χαλάσω (και να χα δεν τα δινα για οθόνη)

Τελικά πήρα τη 1915s από το e-shop (348) και την αναμένω αύριο!

Είπα να σκάσω κάτι παραπάνω γιατί η διαφορά μεγέθους είναι μεγάλη και η 1915 παρότι φθηνή είναι πολύ καλή (για τις παραπάνω απαιτήσεις βέβαια).

Διάβασα και κάτι post στο forum που αναφέρονται με κολακευτικά λόγια, την είδα και από κοντά και πείστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.