Jump to content



Corsair RMA


Kyaner

Recommended Posts

Γεια σε ολους

θελω μια μικρη βοηθεια στο συγκεκριμενο θεμα.

Η ολη ιστορια εχει ως εξης

Αγορασα ενα σετ 2χ256 Corsair TwinX XMS PC3700PT πριν απο 2 χρονια περιπου οταν ειμουν Ιρλανδια απο ενα online shop με βαση τη Νορβηγια, ολα πηγαιαναν καλα μεχρι που τα φτυσανε πριν 2 βδομαδες.

Επικοινωνισα με το μαγαζι και μου ειπαν οτι ναι μεν μου τις αλλαζουν αλλα θα τις στιλουν στη διευθυνση που ειχα κανει αρχικα την αγορα (Ιρλανδια).

Οποτε εγω πρεπει να στιλω τις μνημες Νορβηγια και στη συνεχεια να τις στειλουν εκεινοι σε ενα φιλο μου Ιρλανδια για να τις στιλει εκεινος με τη σειρα του σε εμενα.

Το ολο σκηνικο μου φενετε πολυ ταλαιπωρια και με μεγαλο κοστος για μνημες που το πολυ να μου βγαλουν 80 ευρο οταν και αμα καταφερω στη συνεχεια να τις πουλησω.

Οποτε σαν κλασσικος Ελλην σκευτομαι εαν ξερει κανεις καποιο μαγαζι που να πουλαει Corsair και να δεχετε να κανει RMA χωρις πολυ ψαξιμο και εννοειται χωρις αποδειξη αγορας.

Ευχαριστω προκαταβολικα

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω το θέμα..:-) γιατί κ το μαγαζί για να στείλει rma θέλει τιμολόγιο αγοράς να έχει..άσε που για ποιό λόγο να μπει σε τέτοια διαδικασία (μεταφορικά τηλς..περίμενε..) καλή επιτυχία πάντος:)

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ SITE ΤΗΣ CORSAIR ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΜΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΑC SHOP KAI H CHECKMATE. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.

http://www.corsair.com/corsair/european_distributors.html

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΙΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ CORSAIR

http://www.corsairmicro.com/corsair/warranty.html#bad

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ IM NOT HAVING GOOD LUCK WITH THE RETAILER/RESELLER.

WHAT DO I DO NOW?

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ RMA FORM, ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΕ 24 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

Make sure the RMA number is clearly marked on the outside of the package and send it to the following address:

Corsair Memory

Attn: Returns

44141 S. Grimmer Blvd.

Fremont, CA 94538

ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Kαλα αυτος ο RAM Guy πρεπει να ειναι τελειος μπετο βλακας, εγω του λεω οτι δε μπορω ουτε ΡΟST να κανω με τις μνημες και αυτος μου λεει να δοκιμασω να ανεβασω το vdimm και να τρεξω το memtest....

Αντε να δουμε που θα βγαλει αυτη η δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.