Jump to content



forum


ahahouha

Recommended Posts

αποφασισαμε με μερικους αλλους να κανουμε ενα μικρο φορουμ (για μας)

αλλα αντιμετωπιζω μερικα προβληματα με την εγκατασταση του

Κατεβασα το phpbb και το quick and easy ftp server βαζω τα αρχεια (με copy-paste) απο το PC μου αλλα οταν παταω στο install μου βγαζει μια σελιδα με ακαταλαβιστικα πραγματα μπορει να μου πει καποιος με λεπτομεριες τι πρεπει να κανω

thnx in advance

P.S. Μην μου πειτε για τα flash βοηθηματα στην σελιδα της phpbb γιατι εκεινα με μπερδευαν ακομη περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να έχεις πρόσβαση στο πάνελ του σέρβερ που έχεις τη φιλοξενία για να δημιουργήσεις την mysql βάση που απαιτείται για το στήσιμο του phpbb.

κατά τη διάρκεια μετά του ινσταλ δίνεις το όνομα της βάσης κλπ... επίσης αν θυμάμαι καλά πρέπει μέσα από το φτπ να ορίσεις τα attributes μερικών αρχείων ώστε να έχουν τα κατάλληλα δικαιώματα να προχωρήσει η εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

το έχεις ήδη στήσει σα σέρβερ??? αν όχι τότε μην περιμένεις να δουλέψει η εγκατάσταση του phpbb...

edit: επειδή υποψιάζομαι πως δεν είναι στημένο, να σε προλάβω, θα χρειαστείς αυτό: http://www.devside.net/

επίσης έχεις φαντάζομαι adsl? αν δεν έχεις στατική ip (αλλά ακόμα και να έχεις θα βόλευε) θα χρειαστείς ένα account εδώ www.no-ip.com

από εκεί και πέρα θα χρειαστεί και λίγο διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.