Jump to content



Media Player ~ 50€


Recommended Posts

Ένα WD media player που έχω στο πατρικό άρχισε τα περίεργα και ψάχνω για άλλο.

Βρίσκω WD TV Live ~ 40€ μεταχειρισμένα και μετά πάμε σε media player απο china (geekbuying / banggood)

Nexbox A95X 2GB - 45€

R-BOX RK3229 2GB - 40€

Nexbox A95X Amlogic S905X - 45~55€

 

Με ενδιαφέρει να έχει ελληνικά και να αναπαράγει απροβλημάτιστα μέχρι 1080p απο usb stick.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο απο τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Nexbox A95X Amlogic S905X

Έχω 2 τέτοια και 1 έχει πάρει συνεργάτης.

Περιμένω επίσης να πέσει ξανά στα 30 με 35€ για να πάρω και για άλλους φίλους και συνεργάτες.

Έχει παίξει 4k από sub χωρίς πρόβλημα αλλά προσοχή μπορεί να μην παίζει όλα τα 4k χωρίς αν και θεωρητικά έπρεπε να τα παίζει.

 

Προσωπικά του έχω φορτώσει Kodi 17 και παίζει από lan storage ταινίες αλλά και Live streaming ταινιών, youtube κλπ.

Τα φτηνά κινέζικα έχουν ένα μικρό θέμα με το wifi τους αλλά πχ στα παιδιά που βλέπουν max 1080p δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το nexbox A95Χ. πολύ καλό για τα λεφτά του, σε προσφορά από gearbest καπου 30 ευρώ. Το έδωσα όμως λόγω του σχετικά αδύναμου wifi.

 

Πηγα στο alfawise S92 με 802.11AC 5ghz wifi, καμία σχέση.  το πηρα σε επίσης πολυ καλή τιμή 45 ευρώ.

 

Αν δεν χρειάζεται να στρεαμαρεις μεγαλα αρχεια 1080 τοπικά ,  με τα android tv box σαν το nexbox με απλό wifi  δε θα χεις θέμα. Γενικά εχουν δυνατό CPU και από usb παίζουν πρακτικά τα πάντα ( εκτος από  ανεβασμένου bitrate αρχεία βιντεο - όχι τόσο συχνό)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγοράστηκε αυτό στα 24€ σε προσφορά!

 

https://www.aliexpress.com/item/X96-Android-6-0-2GB-16GB-Amlogic-S905X-Quad-Core-TV-Box-2-4G-Wifi-4K/32701421975.html

 

φαίνεται να είναι καλό, τουλάχιστον για τα βασικά που το χρειάζομαι εγώ

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.