Jump to content


Αγορά κάμερας,καθαρα για Βίντεο και λιγότερο φωτογραφια.


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,θελω να με βοηθήσετε γιατι οπου και ποιον να ρωτησω δεν έχει ιδεα,ή λεει τα δικα του :p ...Θέλω μια κάμερα για να τραβάω Βίντεο κυρίως και λιγότερο φωτογραφίες, ξεκινησε με την σκεψη μιας d3300 μετα καταλαβα οτι η καμερα ειναι πολυ μετρια για βίντεο... μετα πήγε το μυαλο μου σε μια 70d και μια 750-760d καθως διαβασα φοβερά σχόλια και για τις 2.Μετά απ ολα αυτα ενας φιλος μ ειπε να κατευθυνθώ σε mirrorless ....εχωωωω μπερδευτεί όσο δεν πάει... Λογικά θα αγοράσω μεταχειρισμένη οπότε μεχρι τα 500-600 ευρώ μεταχειρισμένης μπορώ να τα διαθέσω ...και παραπάνω ίσως εαν αξιζει παρα πολύ..Ευχαριστώ εκ των προτέρων
(διαφωτίστε με αρχικα εαν χρειαζομαι mirrorless-dslr-videocamera , έχω ήδη gopro hero 3+black & hero 4 silver) !

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, εσύ ξέρεις αν χρειάζεσαι επιπλέον κάμερα, αν δε σε καλύπτουν αυτά που ήδη έχεις.

Στα λεφτά που δίνεις, 2 μηχανές ξέρω που αξίζει να τις κοιτάξεις: Canon 750D & Nikon D3300. Mirrorless μόνο η Lumix GH4 μου έρχεται στο μυαλό, μόνο, που με φακό, κάνει 1,5 χιλιάρικο. Μετά υπάρχει και η Sony A7S II που μόνο το σώμα κάνει πάνω από 3 χιλιάρικα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δες την Panasonic g7. Παρόμοιος sensor με την GH4 (καλό 4Κ/30), αλλά κομμένη (αρκετά). Δε θα σε φτάσουν τα $ για κάνα φακό όμως.

 

Εναλλακτικά βρες καμιά eos-m, παίζουν πολύ φτηνά,  να έχεις και ρέστα για accessories/κάνα φακό.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2017 at 5:07 ΜΜ, το μέλος deninho έγραψε:

Κατ'αρχάς, εσύ ξέρεις αν χρειάζεσαι επιπλέον κάμερα, αν δε σε καλύπτουν αυτά που ήδη έχεις.

Στα λεφτά που δίνεις, 2 μηχανές ξέρω που αξίζει να τις κοιτάξεις: Canon 750D & Nikon D3300. Mirrorless μόνο η Lumix GH4 μου έρχεται στο μυαλό, μόνο, που με φακό, κάνει 1,5 χιλιάρικο. Μετά υπάρχει και η Sony A7S II που μόνο το σώμα κάνει πάνω από 3 χιλιάρικα :hehe:

Προφανως ρωτάω εαν καποιος έχει αποψη για καθαρα βιντεο ....ξερω οτι 750d - 700d -d3300 ειναι πολυ καλές για φωτογραφια :p ..απλα δεν εχω αποψη για τις βιντεο-ικανοτητες τους...και οσα και να δεις σε βιντεο εαν δεν ξερει κανεις απο 1ο χερι... :S 
 

 

On 4/3/2017 at 7:51 ΜΜ, το μέλος Volrath έγραψε:

Δες την Panasonic g7. Παρόμοιος sensor με την GH4 (καλό 4Κ/30), αλλά κομμένη (αρκετά). Δε θα σε φτάσουν τα $ για κάνα φακό όμως.

 

Εναλλακτικά βρες καμιά eos-m, παίζουν πολύ φτηνά,  να έχεις και ρέστα για accessories/κάνα φακό.

 

Εοs-m ειναι αρκετα παλια ετσι δν ειναι?.... 
Panasonic dmc-G7 εννοεις? μμμ θα τ ψαξω :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.