Jump to content



Νεο συστημα η οχι?


2cpu

Recommended Posts

Kαλησπερα

Μετα την δοκιμη της καρτας (http://outofspecs.gr/forum/showthread.php?t=1819 )

και μιας και ειδαμε οτι δουλευει αρα υπαρχει το ενδεχομενο να εχουμε ασυμβατοτητα

με την μητρικη(ακομα το ψαχνω).

Εδω τιθεται και το ερωτημα :

1)Να παρω μια μητρικη απο ebay πχ 939 socket και να βαλω τον υπαρχον

επεξεργαστη , μνημες, vga? η

2)Να κανω μια μικρη αναβαθμιση (μητρικη , μνημες, cpu) ?

Δεν με ενδιαφερει το o/c αρα δεν θα παρω οτι τελευταιο και γρηγορο

απλα θελω να ειναι σταθερο .

Για πειτε την αποψη σας.

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι ποιο φτηνό, που θα καλύπτει τις ανάγκες σου.

Αν βολεύεσαι με τα υπάρχοντα...βρες μια mobo από e-bay.

Aν σε τρώει η τσεπούλα...και αν βρεις κάπου να πουλήσεις τα υπάρχοντα...και πήγαινε σε ένα φτηνό C2D σύστημα..

;);)

Link to comment
Share on other sites

Θημησε μου τι CPU εχεις. Αν ειναι διπυρηνος τοτε ακομα καλυτερα, πας σε μια μεταχειρο μητρικη και βαζεις τις μνημες που εχεις ηδη. Παντος καλο θα ειναι να κλοκαρουμε και λιγο το συτημα τακι, σου υποσχομαι πως δε θα ριξουμε καθολου ρευμα:D

Link to comment
Share on other sites

GeorgeVasil:

Σκεφτηκα την πρωτη λυση οπως ειπες σαν την ποιο φτηνη.Μια μητρικη

θα με βγει χονδρικα απο ebay κανα 60αρι ευρω και κρατω οτι εχω.Η δευτερη λυση προεκυψε

οταν καθησα λιγο και το σκεφτηκα (ναι ωρες ωρες με πιανει ^^),να δωσω κατι παραπανω

και να παω σε μια πλατφορμα αρκετα ποιο νεα απο την ηδη υπαρχουσα.Πχ μητρικη μνημες θα με μεινουν αρκετο καιρο(775 η am2 socket ddr2) μεχρι να βρωμισουν τα ddr3 , οπως και η υπαρχουσα καρτα.Μιας και δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απο το ολο συστημα πιστευω θα με καλυψει. Εδω και ποσο καιρο ακομα εχω το διπλο tyan με την 9800ΧΤ σε agp ^^.

sisman: FX-57 . Με την υπαρχουσα μητρικη , αν δουλεψει to νεο bios , μην περιμενεις

και πολλα πολλα :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.