Jump to content


Έχεις το motospeed ck108? Βοήθα plz!


Recommended Posts

Καλησπέρα... πήρα σήμερα επιτέλους το motospeed ck108 το οποίο είναι φανταστικό μηχανικό πληκτρολόγιο για την τιμή του.

 

Αλλά θέλω την βοήθεια κάποιου που το έχει στην κατοχή του.

 

Είδα σε αυτό το video που έχω παρακάτω (στο 10:40) που ο τύπος έχει τρόπο να βάζει custom lighting χωρίς χρήση του software της motospeed... αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το καταφέρω.

Εγώ όταν πατάω fn+~ εμφανίζει το default αλλά όταν το πατάω δεύτερη φορά δεν είναι σβηστό ώστε να σβήσω κουμπιά, αλλά ανοιχτό σε κόκκινο χρώμα. Επομένως, δεν μπορώ να σβήσω κάποιο πλήκτρο, αλλά μόνο να αλλάξω τα χρώματα. Εσάς σας δουλεύει όπως και στο video ή όπως σε εμένα;

 

Επίσης, μία δεύτερη ερώτηση... είναι δυνατό να γίνουν reset όλες οι custom ρυθμίσεις στα default χωρίς το software της motospeed?

 

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει...

 

https://www.youtube.com/watch?v=kFB_H-hB4Ik&feature=youtu.be&t=642

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, κανείς δεν έχει το συγκεκριμένο μηχανικό? Υποτίθεται ότι έχει γίνει best seller λόγο της τιμής του

 

Επίσης, είδα ότι με fn+~ και μετά fn+> αλλάζει το χρώμα που θα μπει ως custom, αλλά εμένα έχει εκεί 2 φορές το κόκκινο και καμμία φορά το μαύρο (σβηστό, χωρίς χρώμα) ενώ κανονικά έπρεπε να έχει το σβηστό, μετά το κόκκινο και μετά όλα τα χρώματα, πάντα με βάση το παραπάνω βίντεο

 

Να πω την αλήθεια, είχα σκεφτεί να στείλω κανά mail στην motospeed ζητώντας τους τρόπο να ξαναπεράσω το firmware του πληκτρολογίου, γιατί νομίζω πως είναι θέμα άλλου firmware που είχαν παλαιότερα και άλλο τώρα, αλλά δεν νομίζω να πάρω καμιά απάντηση, Κινέζοι γαρ... Μετά είχα σκεφτεί να το στείλω πίσω στο κατάστημα, και να μου δώσουν άλλο, γιατί είναι 2-3 ημερών, και να δω αν το κάνει και το καινούργιο, αλλά και πάλι δεν νομίζω πως αξίζει, αφού με το software λειτουργούν όλα ΟΚ 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κατά την γνώμη μου αξίζει και με το παραπάνω. Εξαιρετική ποιότητα. Και πολύ καλό software. Μετά από την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο δεν πρόκειται να πληρώσω ποτέ για ακριβά πληκτρολόγια άλλων κατασκευαστών

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.