Jump to content



case fans για corsair crystal 460X


Deus

Recommended Posts

Έχω παραγγείλει το corsair crystal 460X (όχι το rgb)

Ο λόγος που δεν προτίμησα το rgb ήταν οι 3x SP120  δεν είναι pwm  και δεν σβήνουν τα led από τον fan controller που έχει,  τα 3 κουμπιά στην πρόσοψη για τον rgb fan controller είναι ένα + αλλα...

 

Για case fan κοιτάζω τους Thermaltake Riing 12 RGB Series  τους απλούς  όχι τους Premium Edition

Έχουν τα 2 βασικά που λείπουν από τους corsair είναι PWM και επιπλέον ο fan controller έχει  2pwm modes 400~1000 R.P.M και 800 ~ 1500 R.P.M επίσης έχει mode να σβήνουν τα led

 

Σκεφτόμουν για σύνολο 6 x120  3x intake εμπρός στη πρόσοψη 800 ~ 1500 R.P.M mode και 3x exaust (2 επάνω και 1 πίσω) σε  400~1000 R.P.M mode ώστε να έχει το case θετική πίεση και να βοηθήσει λίγο με τη σκόνη, ο fan controller υποστηρίζει μέχρι 3 fan οποτε με τους 2 controllerσ που χρειάζονται τα 2 σετ μπορούν να δουλέψουν σε διαφορετικά pwm speed modes

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν οι riing επαρκούν και αν είναι καλή επιλογή για  σωστό airflow στο case η TT τους χαρακτηρίζει σαν high static pressure radiator fan
δεν έχω καμια εμπειρία με προϊόντα της thermaltake και δεν ξέρω και κατά ποσο αξίζουν σαν ανεμιστήρες

 

 

Spoiler

Fan Dimension 120 x 120 x 25 mm

Started Voltage 9.0 V

Rated Voltage 12 V

Rated Current 0.21 A

Power Input 2.52 W

Fan Speed  800 ~ 1500 R.P.M / 400~1000 R.P.M (Low Noise Mode)

Max. Air Pressure 0.57 ~ 2.01 mm-H2O

Max. Air Flow 22.14 ~ 40.6 CFM

Noise 18.5 ~ 26.4 dB-A

Bearing Type Hydraulic Bearing

Life Expectation 40,000 hrs,25℃

Connector 4P PWM (Controller To M/B) / 2510-5P ( Fan To Controller )

Weight 161.1 g

LED Light Red -> Blue -> White -> Green -> LED off -> 256 Color 3 Packs

 

Το hardware που θα μπει στο 460x είναι i7 6700K, z170 maximus viii hero, msi gtx 1070 gaming x, noctua D15S, soundblaster, 1x ssd και 1x hdd

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.