Jump to content



Sandisk Ultra Fit 128GB προβλήματα στην εγγραφή


Recommended Posts

Καλημέρα

 

Έχω το φλασάκι αυτό εδώ και κάνα 2 μηνο όλα καλα και βολικά εκτός από την εγγραφή. Για ένα αρχείο βίντεο για παράδειγμα 3.66GB. Αντιγραφή από το drive στον υπολογιστή, σταθερά 150MB/sec. Στην εγγραφή από υπολογιστή στο drive τώρα, ενώ ξεκινά με 55ΜΒ/s σταθερα, μετα από κάποια δευτερόλεπτα πέφτει και πασχίζει να κρατήσει τα 20ΜΒ, ενώ πέφτει και σε ταχύτητες ΚΒ για αρκετή ώρα. Έβγαλα και ένα screenshot του τι γίνεται...

 

Τι παίζει λέτε? Ζεσταίνεται? Το κάνει σε πολλούς υπολογιστές παντα σε usb3 θύρα.... Και δε μιλάμε για random write εδω φαντάζομαι, ενα αρχειο ειναι

sandisk.png

Link to comment
Share on other sites

μολις ελαβα το mail απο sandisk,

 

"Dear Christos,

This email is an approval of your request for Return Material Authorization (RMA) #RXxxx for your Ultra Fit USB 3.0 128GB ....."

 

ενεκριναν RMA, πρέπει να το στείλω πίσω με ups (μου εστειλαν label)

 

μου ειχε απαντήσει και το msystems το μαγαζι να το παω απο κει να το ελεγξουν.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ και εγώ έχω το ίδιο θέμα με ένα otg 64gb στικάκι που πήρα. Έκανα αντιγραφή κ είχα το ίδιο πρόβλημα ομως την φωτο που ανέβασες. Λες να τους στείλω κ εγώ ένα mail?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι να το στειλω δευτερα με δικα τους εξοδα και ολα. δεν εχω πειστει οτι εχει προβλημα βεβαια.

 

φορμαροντας το σε ntfs, τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα στο crystaldiskmark

 

οι αντιγραφες 2 μεγαλων αρχειων, καλυτερα παλι, αλλα με περιεργα σκαμπανεβασματα. διηρκησαν με το ρολοι 3 λεπτα και 1 λεπτο για 3.8gb και 1.5gb αντιστοιχα (21.5mb/s και 25mb/s αντιστοιχα).

 

1.png

2.png

3.png

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.