Jump to content



Recommended Posts

Εν ταχει εκανα ενα overclocking μεσα απο windows...προφανως δεν αντε3ε και εγινε reboot.

Εδω αρχιζει το story...sta windows δε μπορω να μπω...καπου τρωω reboot"(αυτο δε με χαλαει)

Βαζω ενα 2ο δισκο που τον εχω off με windows για να κανω ενα restore ...Και τρωω μπλε οθονη με το ενα μυνημα που θα γραψω σε λιγο

ΚΑΝΩ INSTALL WINDOWS ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΑΤΑΩ ENTER Η ΙΔΙΑ ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΗ ΜΕ ΠΡΙΝ !!! ΧΩΡΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ...ΒΟΟΤ ΑΠΟ CD ...ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΔΥΝΑΤΟΝ

Να και τι λεει:

Α problem has been detectes and windows has been shut down to prevent damage to your computer

If this is the first time you've seen this stop error screen,restart your computer . If this screen appears again follow these steps :

Disable or uninstall any antivirus, disk defragmentation or backup utilities. Check your hard drive configuration and check for any updated drivers. Run chkdsk /f to check for hard drive corruption, and then restart your computer.

Technical information:

***STOP: 0x00000024 (mpla mola dekae3adika)

***Ntfs.sys - Address F845a411 base at F83EC000, Datestamp 3b7dc50

Αυτο ειναι,υποψιαζομαι οτι οταν κανει autoreboot στα windows του βασικου δισκου παλι το ιδιο μυνημα θα βγαζει αφοθ το βγαζει ακομα και οταν παω να κανω install ta windows !!!

1) Πως να κανω disable αυτα που λεει ...δε μπορω να μπω καν !

2) Πως να κανω chkdsk ??????

3) Ειμαι πεπεισμενος οτι χτυπησε η motherboard ...ειναι ομως αυτο ? Ειναι προβλημα που δε ξεπερνιεται ?

Οτιδηποτε βοηθεια υπερπολυτιμη

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς που υπάρχει πρόβλημα, αλλά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά με το δίσκο. Δεν μου φαίνεται λογικό να έχει κάτι η μητρική. Αν θέλεις, σβήσε όλα τα διαμερίσματα από το fdisk και κάνε format σε FAT32 (όχι NTFS).

Να υποθέσω ότι τώρα δεν έχεις κάνει καθόλου overclocking, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε Τζώνυ Χ, που λές μια φορά κι έναν καιρό είχα και εγώ το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ πρόβλημμα ...

Η λύση είναι ΜΙΑ και μοναδική ....... FORMATT !!!

Ούτε μητρικές, ούτε CPU ούτε τίποτε άλλο δν χρειάζεται να αλλάξεις .... μόνο να έχεις κάποιο CD Windows (XP Home κατά προτίμιση) και .... The END

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.