Jump to content



ερωτηση για DDR2 μνημες


geoal

Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει ασχοληθει με DDR2 μνημες και ξερει να μου ποια τσιπ ειναι τα καλυτερα.Γενικα ενδιαφερομε οπως και ολοι πιστευω για χαμηλους χρονισμους (3-3-3-8 ή εστω 3-4-4-8) και να κλοκαρουν πανω απο 300Mhz(600).Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση Γιωργη αλλα μαλλον δεν εκανα σωστα την ερωτηση.Σορρυ ηθελα να πω ποιες απο τις value DDR2 κανουν τα παραπανω ψαχνω δηλαδη κατι σαν τις παλαιες Kingston Value με Winbond chips.Εχω βρει κατι Twinmos PC4200,Apacer PC4200 και Kingston PC4200.Ξερετε κατι γιαυτες ή καποιες στην ιδια κατηγορια τιμης που να πηγαινει 300-320 ΜΗΖ (600-640) με χρονισμους 3-3-3-8 ή εστω 3-4-4-8.Οπως καταλαβαινετε δεν θελω να δωσω πανω απο 160-170 ευρω για 2χ512 διαφορετικα θα πηγαινα δαγκωτα στις OCZ.Αληθεια τα chip που φορανε οι OCZ υπαρχουν σε value μνημες? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τις kingston Value RAM PC4300 με Elpida Chips και παίζουν 3-3-3-9@590MHz και 4-4-4-9@720 Kαι δίνουν στη πρώτη περίπτωση στο Sandra buffered 7050 με 7100 και στη δεύτερη 6800 με 6850.Ακούνε στη παραπάνω τάση (από 1.8V τους έχω δώσει 2.2V)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.