Jump to content



Scam-phishing mails σε hotmail


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είμαι 100% σε σωστό topic! 
Καλησπέρα έχω από πάαρα πολύ παλιά λογαριασμό σε hotmail με πολλά accounts συνδεδεμένα με αυτό. Το πρόβλημα μου άρχησε να γίνεται πιο έντονο εδώ και κανέναν τρίμηνο (νομίζω έχει να κάνει με μια είδηση ότι στο amazon είχαν διαρεύσει στοιχεία mails και ίσως είχα ξεχασμένο ένα account εκεί που δεν χρησημοποιούσα, και να έγινε από εκεί διότι αφού τό είχα δεί σαν είδηση άρχισαν να έρχονται πιο συχνά). Δέχομαι ανά 2-3μέρες από ένα scam (το 90% από και καλά apple και paypal) με διάφορα κουλά. Πρώτα από ολά έκανα block όλα τα mail block εικόνες αρχεία που έχουν κτλ και απλά έκανα add safe senders αυτούς που ήξερα. Όλα τα mail που μου έρχονται τα κάνω report σαν phishing  mails + τα βάζω junks. Απλά το πρόβλημα είναι ότι κατά 99% όταν βλέπω τέτοιο Mail συνήθως ξέρω ότι είναι scam αλλά είναι εκνευριστικό αν μια στις 100 είναι πραγματικα σωστό Mail. Υπάρχει τρόπος να γίνουν block ή να έρχονται μόνο σε junk ώστε να πέφτει διαγραφή με την μια? Έχω παρά πολλά συνδεδεμένα accounts με αυτό το mail και η δημιουργία καινούριου και η μεταφορά όλων θα είναι τρομερά χρονοβόρα, σίγουρα θα ξεχάσω accounts και προτιμώ να είναι πραγματικά τελευταία λύση ώς και μηδενική.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.