Jump to content



Σχεδιαση πολλαπλης διαδρομης [Sygic κατα προτιμηση]


therock

Recommended Posts

Χρησιμοποιω τη συγκεκριμενη εφαρμογη που θεωρω οτι ειναι κορυφαια, και κοιταζω καποια λειτουργια που να μπορεις να προγραμματισεις μια πολλαπλη διαδρομη με βαση τη συντομοτερη συνολικη διαδρομη. Δηλαδη να του λες εχω να παει σε αυτα τα 2-3+ σημεια και να σου βγαζει αυτο την πιο παραγωγικη διαδρομη

Μεχρι στιγμης πρεπει να σκεφτω εγω με ποια σειρα να παω βαση λογικης, και ξεκινωντας απο τελος να οριζω destination και βημα βημα να βαζω αντιστροφα add waypoint

Θα βολευε απιστευυτα αν ολο αυτο μπορουσα να το αυτοματοποιησω

Έγινε επεξεργασία από therock
Link to comment
Share on other sites

https://help.sygic.com/es/sygic-gps-navigation-for-android/tips-tricks/how-to-add-waypoints

 

Εδώ λέει ότι επιλέγει μόνο του την πιο καλή διαδρομή αυτομάτως

 

Quote

Please note that if you add multiple waypoints, they will be ordered in such a way that you will drive the shortest distance between them.

 

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος τωρα μου δωσες μια ιδεα. Επειδη παντα σου ζηταει εναν τελικο προορισμο, και δε σαφηνει να ειναι αυτος η αφετηρια, ωστε πχ να πας σημειο 1, σημ 2, σημ3 και να επιστρεψεις, βαζω σαν προορισμο 10 μετρα ξεμπαρκα απο τη τρεχουσα τοποθεσια και επειτα προσθετω τα waypoint

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει πολλα για να πω τι εχεξ και τι δεν εχει αλλα σε οτι εχω χρειαστεξ μεχρι στιγμης με εχει καλυψη. Το μονο που μου λειπει ειναι να εκανε και απευθειας import kmz και να φτιαχναν ευκολο δικες μου poi βιβλιοθηκες. Αλλα αυτο δε ξερω καν αν γινεται ευκολα σε οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αγοράσει μετά από κάμποσο καιρό δοκιμής. Νομίζω είναι και σε προσφορά με εφόρου ζωής χάρτες. Αξίζει τα 20 ευρώ της. Το υποπρόγραμμα που έχει που μετατρέπει το παρμπρίζ σου σε navigation (μόνο τα βράδια) είναι όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.