Jump to content



My Gaming build - last notes


Recommended Posts

Γεια σας,

 

Μετά από ψάξιμο και αδιάκοπες ερωτήσεις κατέληξα στο παρακάτω build:

AMD - Ryzen 3 2200G 3.5GHz Quad-Core Processor 

MSI - B350M PRO-VDH Micro ATX AM4 Motherboard

G.Skill - Aegis 8GB (1 x 8GB) DDR4-3000 Memory (μέσα στον χρόνο σκοπεύω να πάρω και μια δεύτερη αν ζορίζεται το μηχάνημα)

Samsung - 860 Evo 250GB 2.5" Solid State Drive

Cooler Master - MasterBox Lite 5 ATX Mid Tower Case

EVGA - 500W 80+ Bronze Certified ATX Power Supply

 

Είμαι μερικές μέρες πριν την τελική παραγγελία του συστήματος.

Αφού έρθει το σύστημα στα χέρια μου μετά από ένα μήνα μέσα στην διάρκεια του καλοκαιριού (Ιούνιο-Ιούλιο) θα έχω τον νου μου να πάρω και μια κάρτα γραφικών σε προσφορα ... Μια Geforce GTX 1060 3gb ή 6gb ανάλογα πάντα με τι χρήματα θα έχω διαθέσιμα.  Μέχρι τότε με την onboard GPU θα είμαι κομπλε για τα games που παίζω.

 

Μπορείτε να δείτε το παραπάνω build και να μου πείτε μια γνώμη... Θεωρείτε κάτι overkill ή μη-συμβατό;

Σε case είμαι μεταξύ MasterBox Lite 5 ή MasterBox MB600L μιας και τα 2 είναι αρκετά για μελλοντική αναβάθμιση.

Το μόνο που με απασχολεί είναι μήπως αλλάξω την μητρική σε κάτι που να μου δίνει την επιλογή να βάλω και μια PCI Card για wifi (αν και έχω μια wifi card με usb) π.χ. μια MSI B350 PC Mate αλλά δεν σκοπευώ να βάλω 2η κάρτα γραφικών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Έγινε επεξεργασία από RagSoul
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.