Jump to content



Πρόταση οθονη 27" ή 30" για Word, Excel etc


Recommended Posts

Ψάχνω οθόνη 27" ή 30" για την σύζυγο. Εργασία αποκλειστικά με office (excel, word, outlook, pdf). Το μόνο κριτήριο δηλαδή για την αγορά είναι να είναι ξεκούραστη καθώς μιλάμε για 8ωρο εργασίας με τα μάτια κολλημένα πάνω της.Ποιότητα χρωμάτων, hz ,hdr, 4k κτλ δεν μας ενδιαφέρουν εκτός και αν συμβάλουν σε πιο ξεκούραστη εργασία.

Τιμή 300-500€ (δεν εχω σημείο αναφοράς για αυτό το μεγάλο εύρος σε τιμή και μέγεθος)

Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι εχω 27αρα 1440p και στο γραφείο δύο 27αρες 1080p.

 

Αν η σύζυγος σου δουλεύει μονο με ενα φύλλο (word, excel), δεν θα εχει προβλημα με μια 27αρα 1440p.

Αν θελει ομως να εχει και αλλα παράθυρα ανοικτα, τοτε οι δυο οθονες ειναι μονοδρομος για ανετη εργασια.

Και 32αρα 4Κ να πάρει, το dpi ειναι τοσο μικρό που δεν θα μπορεί να δουλέψει με ανεση.

 

Μετα πας σε ultra wide screen 34'', ωστε να εχεις δυο σελιδες stacked side by side.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Vadergr said:

Στο σπιτι εχω 27αρα 1440p και στο γραφείο δύο 27αρες 1080p.

 

Αν η σύζυγος σου δουλεύει μονο με ενα φύλλο (word, excel), δεν θα εχει προβλημα με μια 27αρα 1440p.

Αν θελει ομως να εχει και αλλα παράθυρα ανοικτα, τοτε οι δυο οθονες ειναι μονοδρομος για ανετη εργασια.

Και 32αρα 4Κ να πάρει, το dpi ειναι τοσο μικρό που δεν θα μπορεί να δουλέψει με ανεση.

 

Μετα πας σε ultra wide screen 34'', ωστε να εχεις δυο σελιδες stacked side by side.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Για δεύτερη οθόνη την θέλει, έχει ήδη μια 24 και μια 19 και θα αντικατασταθεί η 19. Απλά επειδή βγάζει τα μάτια της μπροστά στην οθόνη ειδικά με τα κελιά στο excel, θέλω μια καλή οθόνη που να είναι ξεκούραστη για τα μάτια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.