Jump to content



Αναβάθμιση pc


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.. Σκέφτομαι να κάνω μια αναβάθμιση στο pc μου και θα ήθελα βοήθεια... Τώρα το pc μου φοράει τα εξής...

Asrock b350

Hyper x predator 8gb 3000mhz

Ryzen 1200

Gtx 1050tu strix

 

Έχω παραγγείλει ήδη μια μνήμη ραμ ακόμα και σκέφτομαι να αλλάξω και τον επεξεργαστή σε ryzen 2600 η ryzen 1700x ποιον από τους 2 να προτημισω και γιατί; η χρήση που κάνω στο pc είναι κυρίως σερφαρισμα και από παιχνίδια παίζω pubg NBA... κάρτα γραφικών θα αλλαχτεί αργότερα οταν πέσουν οι τιμές στις 1080 εκτός ανά αξιζει να πουλήσω αυτή που έχω και πάω σε rx 580 κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχετικά με τη μνήμη καλά έκανες και πήρες μια ίδια για να δουλέψουν σε dual channel. 
Τώρα σχετικά με τον cpu, ο ryzen 7 1700x εχει γύρω στα 200 ευρώ και ο 2700 270 ευρώ
https://www.skroutz.gr/s/14650951/AMD-Ryzen-7-2700-Box.html
https://www.skroutz.gr/s/11139192/AMD-Ryzen-7-1700X-Box.html
Εγώ προσωπικά ή θα πήγαινα στον 1700x μιας και δεν πιστεύω ότι αξίζει 70 ευρώ παραπάνω το refresh του ή θα περίμενα στους ryzen 3000. 
Υπολόγισε ότι θα δώσεις και τον 1200 κάνα 50ρικο.
Σχετικά με την κάρτα καμία επαφή η rx 580 με την gtx 1080.
Για μένα η καλύτερη επιλογή για κάρτα αυτή τη στιγμή είναι μια μεταχειρισμένη gtx 1070 με εγγύηση στα 300 ευρώ περίπου που παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση... Όταν θα βγουν οι ryzen 3000 η τιμές θα είναι πολύ ψηλά γι αυτό θέλω να κάνω τώρα την αναβάθμιση πχ με έναν 1700 πχ... Για κάρτα γραφικών βρίσκεις 1070 με 340 καινούργια οπότε θεωρώ είναι πιο συμφερον

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.