Jump to content



Πρόβλημα με Visual C++ 2015


Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Μετά από πολύ καιρό επισκέπτομαι το forum για ένα θέμα που μου προέκυψε μετά από αλλαγή δίσκου και format που αναγκαστηκα να κάνω...

 

Αρχικά να πω ότι χρησιμοποιώ Windows 8.1 (64Bit) σε AMD Phenom II, Asus M4A79XTD EVO, 4gb RAM & Radeon HD7770 (μηχάνημα 10ετίας)...

 

Εγκαθιστώντας, λοιπόν, προχθές τα Windows 8.1 με όλα τους τα updates, διαπίστωσα ότι δεν μπορούσε να εγκατασταθεί με τίποτα το Visual C++ Redistributable 2015... Οποιοδήποτε πρόγραμμα έκανε χρήση του, κολλούσε εκεί...

 

Απεγκατάσταση (σε ότι είχε προλάβει να εγκατασταθεί) και ξανά εγκατάσταση, έβγαζε setup failed.

Repair, πάλι setup failed

 

Αυτή τη στιγμή που γράφω, προσπαθώ να εγκαταστήσω το software της Radeon κι έχει κολλήσει εκεί για πάνω από μισή ωρα...

 

Έχω googl-άρει κι έχω δει ότι γενικά υπάρχει αυτό το πρόβλημα, αλλά οι λύσεις που προτείνονται είτε έχουν δοκιμαστεί και δεν έγινε τίποτα, είτε είναι (για μένα) ακαταλαβίστικες - δεν θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο, πάντως...

 

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ ΤΟ ΙΔΙΟ setup των Windows εδώ και χρόνια & μάλιστα σε 2 pc που έχω (δεν με έχουν "πείσει" ακόμα τα 10άρια για όποιον σκεφτεί να μου προτείνει νέο format, άλλωστε απ'οτι διάβασα κι εκεί υπάρχει το αντίστοιχο πρόβλημα, ΠΑΝΤΑ με το 2015)...

 

Παιδιά, κάθε πρόταση καλοδεχούμενη!!!

 

Ευχαριστώ!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.