Jump to content



ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ


Kerberos

Recommended Posts

Είπα και εγώ να αλλάξω pc μετά απο τρία χρόνια....Λοιπόν εχω ήδη αγοράσει τα παρακάτω :

1. case Lian Li Pc-P80 Armorsuite

2. mobo MSI K9A2 Platinum v.2

3. ram 4GB - Corsair Dominator TWIN2X2048-8500C5D (2 stick pair-1GB each-4 pieces)

4. cpu AMD 9950 BE

5. hd WD VelociRaptor 300GB

6. vga - περιμενω την διπυρηνη 4870

7. τροφοδοτικό ? Αγοράστηκε OCZ EliteXstream 1000w 179 Euro απο Γερμανία + 30 Euro τα μεταφορικά

Δώστε μία βοήθεια για τροφοδοτικό γιατί βλέπω κάτι τρελές τιμές σε 1000αρια...

Εχω καταλήξει σε single rail 12v αλλά κολλάω τι και απο που.....

Link to comment
Share on other sites

γιατί 1000άρι αναγκαστικά ? και με 750 μια χαρά θα είσαι

για μένα πάρε αυτό που τσίμπησα και εγώ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=940305

αλλιώς αν θες 1000άρι

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1090828

Link to comment
Share on other sites

Aυτά που λένε κάποιοι για τα modular μην σας επηρεάζουν και πολύ. Έχω δουλέψει 2 modular και ούτε απώλειες ισχύως ούτε τίποτα. Όποιος έχει κάποιο αντιπαράδειγμα ας το αναφέρει

στην ουσία δεν χάνεις ούτε σε τάση ούτε σε watt ούτε σε Ampere απλά αν το βάλεις σε παλμογράφο θα δείς οτι τα modular έχουν μεγαλύτερο ripple δεν είναι κακό για ένα νορμαλ pc και για έναν overclocker ακόμα απλά όσο πιο μικρό ripple μπορείς να έχεις στις γραμές σου τόσο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aυτά που λένε κάποιοι για τα modular μην σας επηρεάζουν και πολύ. Έχω δουλέψει 2 modular και ούτε απώλειες ισχύως ούτε τίποτα. Όποιος έχει κάποιο αντιπαράδειγμα ας το αναφέρει

Μόνο ένα περιορισμό.... 20 Α οριο γραμμής τροφοδοσίας μάξιμουμ... Δηλαδή εάν έχεις κάποια κάρτα που πιθανόν να θέλεις παραπάνω στην γραμμή (και αυτό μόνο στην εκκίνηση) την πάτησες.. Τσάμπα τα λεφτά....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.