Jump to content



Αναζητηση panel


theHitma@n

Recommended Posts

Θελω να αγορασω ενα panel για να ελεγχω τα ανεμιστηρακια του pc. Εαν βεβαια το πανελ εχει και κανενα σενσορα που να λεει τις θερμοκρασιες ακομα καλυτερα. Θελω να μην ξεπερναει τα 35-40e. Εσεις ποιο μου προτεινεται?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από asikamin

Με 10Ε παραπάνω σου πάνει ένα bay και δεν προεξέχουν τα ελεεινά ποντεσιόμετρα

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.806036

Ωραιο αυτο που μου λες αλλα ψιλοακριβο ρε παιδι μου. Αρκετα καλες δυνατοτητες παντως. Θα το εχω στα υποψιν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από asikamin

Με 10Ε παραπάνω σου πάνει ένα bay και δεν προεξέχουν τα ελεεινά ποντεσιόμετρα

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.806036

Κι αν αυτό σου μοιάζει με ραδιόφωνο προτίμησε το Aerogate II.

(Βλέπε υπογραφή)

Υ.Γ. Ηυπογραφή σου Εισβολέας δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν θες για 3.5' bay ή 5.25';

Αν θες απλώς για ανεμιστήρες σου προτείνω καλύτερα 3.5'. Δες αυτά της Vantec. ¨εχω το Nexus 305. Πολύ ωραίο! 3 κανάλια για ανεμιστήρες και ένα διπλό για λάμπες με επιλογές off/sact/on. Επίσης οι ανεμιστήρες κλείνουν και τελείως (πολύ σημαντικό πιστεύω) και οι διακόπτες είναι φωτιζόμενοι.

Αν θες για 5.25 κοίτα κάτι με σένσορες αλλιώς δε λέει... Αν και έχω το Aerogate II (CoolDrive 4 βασικά αλλά το ίδιο είναι) δεν θα στο πρότεινα... Όταν το πήρα μου άρεσε αλλά πλέον δεν με συγκινεί ιδιαίτερα... Αν έπαιρνα τώρα θα έπαιρνα το AKASA 03CF ή κάπως έτσι. Το Gatewatch επίσης δεν θα στο πρότεινα αν έχεις κουτί με λίγα bays. Αν έχεις Stacker/Kandalf/Armor τότε ΟΚ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi

Κι αν αυτό σου μοιάζει με ραδιόφωνο προτίμησε το Aerogate II.

(Βλέπε υπογραφή)

Υ.Γ. Ηυπογραφή σου Εισβολέας δεν είναι;

Ναι Εισβολεας ειναι. Και γαμω τις ριμες ε??

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο μου ακουγεται αυτο το Nexus302. Θα το κοιταξω. Δυστυχως το κουτι μου παιρνει 4 5"25, οι τρεις απο αυτες ειναι πιασμενες και στην τεταρτη εχω ενα σκληρο. Ετσι σκεφτομουνα να παρω το Gatewatch και να το αφηνα απ'εξω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n

Ωραιο μου ακουγεται αυτο το Nexus302. Θα το κοιταξω. Δυστυχως το κουτι μου παιρνει 4 5"25, οι τρεις απο αυτες ειναι πιασμενες και στην τεταρτη εχω ενα σκληρο. Ετσι σκεφτομουνα να παρω το Gatewatch και να το αφηνα απ'εξω.

Όχι, μη, Pleazeee! Μην το κάνεις αυτό! Μην το αφήσεις έξω από το κουτί!!!

Εγώ στην αρχή κοιτούσα νομίζω για το 302 αλλά μετά μου έδωσε ο ξάδερφός μου το 305 επειδή βρίσκανε οι διακόπτες στην πόρτα (Wavemaster). Είναι ωραία φάση πάντως να ελέγχεις τις λάμπες από το panel!

Υ.Γ.: Στο Τσίφτικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα με την πόρτα. Το Panel έχει αρκετά κοντά κουμπάκια (όχι άβολα όμως) και απλώς το Wavemaster, μεταξύ άλλων ηλιθειοτήτων έχει και πόρτα που σχεδόν ακουμπάει στην πρόσοψη... :TD:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λες να μην το αφησω εξω απο το κουτι?? Παντως διαβασα review για το Gatewatch και ειναι αρκετα καλο. Το Nexus 302 μεχρι τι Amp ανεμιστηρες υποστηριζει?? Εχω εναν Tornado ανεμιστηρα και εχει 1Αmp.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει το Gatewatch ας μου δωσει μερικες πληροφοριες για αυτο. Απο ποιες συσκευες θα μπορω να βλεπω θερμοκρασιες? Θα μπορω να βλεπω και θεμοκρασια κουτιου? Εχει μετρητη db?? Αν ειχε κανεις σας καποιο προβλημα με αυτο ας μου το πει για να ξερω.

Οπως ολοι καταλαβατε λεω να παρω τελικα το Gatewatch.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Τραγούδι με τίτλο -Αντιγράφεις- θα το βρείς στο cd που είχε δώσει το max power (περιοδικό) :D

Κι εγώ το έχω το CD, απλά έχω καιρό να το ακούσω και δεν θυμόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi [Σήμερα, στις 08:12]

Κι εγώ το έχω το CD, απλά έχω καιρό να το ακούσω και δεν θυμόμουν.

:OT: Sorry που σου τη λεω αλλα επειδη ψιλοβιαζομαι και θελω να ξερω αν αξιζει να το παρω θελω να μου απαντατε ΟN Topic PLZ...:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n

Οποιος εχει το Gatewatch ας μου δωσει μερικες πληροφοριες για αυτο. Απο ποιες συσκευες θα μπορω να βλεπω θερμοκρασιες? Θα μπορω να βλεπω και θεμοκρασια κουτιου? Εχει μετρητη db?? Αν ειχε κανεις σας καποιο προβλημα με αυτο ας μου το πει για να ξερω.

Οπως ολοι καταλαβατε λεω να παρω τελικα το Gatewatch.

- Εχει 4 σενσορες που τους βαζεις οπου γουσταρεις. Απλα στο Gatewatch θα γραφει CPU-VGA-HDD-Case

- Δεν γραφει "xx db"αλλα εχει μπαρες που ανεβοκατεβαινουν...

- Εγω το εχω 3 εβδομαδες (ισως λιγοτερο) και δε εχει βγαλει τπτ. Καποτε καποιος ειχε αναφερει οτι του εβγαλε καπνο.

Link to comment
Share on other sites

Καπνοοο:eek: ...ποιος ξερει τι πατεντες θα ειχε κανει πανω στο πανελ:laughing: . Τεσπα, πολυ καλο μου ακουγεται και προβλεπω να το χτυπαω την Δευτερα. Μονο μια τελευταια απορια. Οι μπαρες που ανεβοκατεβαινουν δεν λενε καμια τιμη db στα πλαγια? Να ξερεις στο περιπου τι παιζεται. Κατι τελευταιο, τον σενσορα για τον ηχο τον βαζεις εσυ οπου θελεις ή ειναι τοποθετημενο πανω στο πανελ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.