Jump to content



Είμαι στον Τελικό του Champions League στην Πόλη!!!


H.A.Balafoutre

Recommended Posts

Για του λόγου του αληθές ορίστε και οι φωτό. Βασικά είναι προθέρμανση για την F1 στις 21 Αυγούστου και πάλι στην Πόλη. Να δώ μωρέ που θα κινούμαι, δεν έχω ξαναπάει.

post-1406-1416071915,6991_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο δεύτερος τελικός που παραβρίσκομαι. Είχα παει το 1990 στην Ιταλία στο Olypmico της Ρώμης και πάλι με τον πατέρα μου στον Τελικό του μουντιάλ Γερμανία-Αργεντινή 1-0, με μούφα πέναλτι του γερόλυκου Ρούντι Φέλερ. Οι Ιταλοί για να την πούνε στον Μαραντόνα που τους έκανε το caso και δίχασε μια ολόκληρη χώρα μέσα στην Napoli, Ιταλία-Αργεντινή 0-0 (3-4 στα πέναλτι ήμουν πάλι μέσα), τότε έπαιζε στο λιμάνι και τα είχε πάρει όλα, δείχνανε από τα matrix του γηπέδου τον Μαραντόνα να κλαίει.

Αλλά η κορυφαία στιγμή πιστεύω στην καριέρα μου ώς φίλαθλος και θεατής του ποδοσφαίρου ήταν το (06/10/1988) όταν ο Π.Α.Ο.Κ. υποδεχόταν την Νάπολι του Μαραντόνα στην Τούμπα (1-1). Επειδή ήταν Τετάρτη αγώνας δεν πήγα σχολείο (γυμνάσιο) για να τον δώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μεγάλος αγώνας.

Πραγματικά ΤΕΛΙΚΟΣ με τα όλα του.

Ιστορικές ομάδες καταπληκτική ατμόσφαιρα από 40000 άγγλους και η πιο τρελή ανατροπή, για τελικό πάντα αλλά και γενικότερα, στην ιστορία του θεσμού.

Η Πόλη μου άφησε γλυκόπικρα συναισθήματα.

Οι τούρκοι βέβαια άν θέλουν να πετύχουν κάτι, το πετυχαίνουν και μας τη λένε κιόλας.

’ντε και καλό καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από H.A.Balafoutre

Μεγάλος αγώνας.

Πραγματικά ΤΕΛΙΚΟΣ με τα όλα του.

Ιστορικές ομάδες καταπληκτική ατμόσφαιρα από 40000 άγγλους και η πιο τρελή ανατροπή, για τελικό πάντα αλλά και γενικότερα, στην ιστορία του θεσμού.

Η Πόλη μου άφησε γλυκόπικρα συναισθήματα.

Οι τούρκοι βέβαια άν θέλουν να πετύχουν κάτι, το πετυχαίνουν και μας τη λένε κιόλας.

’ντε και καλό καλοκαίρι.

ΤΥΧΕΡΕΕΕ. Σε ζηλεψα...Ησουν στον καλυτερο τελικο του Champions League. Αν εχεις καμια φωτο ανεβασε για να παρουμε μια ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ γευση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.