Jump to content



delta fan 70mm


haris1984

Recommended Posts

Ηοοοοly Jesus :D :D

Είναι στ'αλήθεια delta :boxed: μόνο που δεν θέλει βραχυκύκλωμα , τα ποδαράκια βραχυκυκλωμένα είναι ήδη . Ξεκόλλημα θέλουν [άνοιγμα] .

Πώ πώ συμφορουμίτες μιλάμε για τρελό CFM :inlove: , [με σφύριγμα όμως ... :whistling] για κάρτα γραφικών και για μνήμες είναι ότι πρέπει , σε συνδιασμό με μονιτοριγκ να τον ελέγχεις σιωπήλο - η ελικόπτερο .... mode.

Ρε τους φούστηδες στην amd , τι thermalright και tower & ιστορίες :D , θές bench , βγάλε τον κόφτη

:D και έφυγες , με την stock ψύξη και μια ceramique είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μισό τώρα, αυτό με το βραχυκυκλωματάκι απενεργοποιεί τον έλεγχο στροφών?Ακόμη και να το τροφοδοτούσα από 3πινο δε θα το χρειαζόμουνα αυτό. Βλέπετε ,όταν έβαλα 22 βολτ ,πέραν του ότι μου έφυγε από το χέρι (τινάχτηκε δεν κάνω πλάκα) πρέπει να έκαψε και το κυκλωματάκι του ελεγκτή στροφών ,αιωνία η μνήμη του.

Για βάλτε όμως κι ένα πολύμετρο να δούμε τι κάνει το μοντάκι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Κόβοντας τις 2 άκρες απλά σπρώχνεις ακόμη παραπέρα την μέγιστη ισχύ του 6000rpm ++ . :D

δεν παύει να είναι ρυθμιζόμενος ... .

Έβαλα πάλι αερόψυξη [μέχρι να φτιάξω το chiller] και στο τέρμα έχω τους ίδιους βαθμούς που είχα με το νερό . !!! [σε Idle , σε load λίγο παραπάνω , 1-2 βαθούς] Stock ψύκτρα. + ceramique και τον 7αρη στις 6κ !!! απλά είναι μόνο για benchs . :whistling

Έφτιαξα και ένα νέο revision [sic] για τις μνήμες για μάς που έχουμε αερόψυξη :D/

Ένας 8άρης όπως βλέπετε κολλημένος με 2πλής όψεως ταινία στον 7ρη και κάνει flow Μέσα απο το κενό που έχει η μία μνήμη με την άλλη .

811ob.jpg

820kr.jpg .

Link to comment
Share on other sites

θωμα ο ανεμιστηρας που εχεις στις μνημες ειναι 8αρης κουλερμαστερ?

στις 1800 στροφες αν δεν κανω λαθος...ριχνει καθολου αερα ρε ή μπαααααα?

εχω εναν μπλε silent 8αρη και δεν κανει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Χάρη Ο ανεμιστήρας που έχω στις μνήμες ειναι coolermaster 8άρης .

αέρα ρίχνει , αλλά όχι τυφώνας. Παίζει ρόλο και το flow [φωτό πάνω] όχι μόνο να τις μαστιγώνουμε ...

Βασικά οι μνήμες στα 3.2vdimm που τις έχω 24/7 2-2-2-5-7-12-2-2-1-1 [όλα τσίτα :D] 240μηζ~ δεν ζεσταίνοντε , τώρα αν δίνεις 3.7 βολτάκια ρε Χάρη και delta να βάλεις δεν θα σε σώσει :D .

Link to comment
Share on other sites

με 3.2 ειμαι κι εγω με τα utt...

δεν δινω παραπανω...

αλλα μου φαινονται υπερβολικα ψοφιοι οι μικροι της κουλερμαστερ...

κατι πρεπει να κανω με αυτο το θεμα...μου εχει γινει εμμονη ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 01:22]

με 3.2 ειμαι κι εγω με τα utt...

δεν δινω παραπανω...

αλλα μου φαινονται υπερβολικα ψοφιοι οι μικροι της κουλερμαστερ...

κατι πρεπει να κανω με αυτο το θεμα...μου εχει γινει εμμονη ιδεα...

Heatspreaders έχεις ? Aν ναί τότε με έναν 8αρη και την διαταξη του flow Που δείχνω είσαι ΟΚ.

Τώρα οι μνήμες μην περιμένεις ποτέ να είναι και τελείως κρύες . Αλλά για 3.2 πιστεύω θα είσαι οκ για 24/7.

Χωρίς heatspreaders είναι και λίγο δύσκολο γιατί αυτά [heatspreaders] είναι που απορoφούν την θερμότητα απο τις μνήμες και στην συνέχεια την αποβάλλουν μέσω του φαν .

Γενικά το συμπέρασμά μου είναι πώς τα heatspeader με fan να τα φυσά είναι καλά .

Xωρίς φαν καλύτερα να είναι γυμνές οι μνήμες .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αρχική απάντηση από schumifer

Ρε παιδιά αφού είναι τρίπινο το βύμσ αελέγξτε το από speedfan. Μη χάνετε και την εγγύηση

ε?

δεν σε πιανω...και τι θα κανει το σπιντφαν?θα θεσει τον αισθητηρα εκτος λειτουργιας?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.