Jump to content



Geil memory


Recommended Posts

Εχω εναν amd 64 3200+ με μητρικη gigabyte K8NNXP.Μεχρι τωρα ειχα για μνημη μια samsung gold pc 3200 και σκεφτομαι να την αλλαξω και παω σε 1 G.Η geil λεει οτι ειναι συμβατη με τη μητρικη μου αλλα δεν λεει πια μοντελα.Ξερει καποιος να μου πει η να μου προτεινει και οποιαδηποτε αλλη?:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις βρεις στα Multirama που φέρνει OCZ.

Mια χαρά θα πάνε στο m/b σου.;)

Δεν είναι θέμα m/b το dual channel αλλά επεξεργαστή.

Α64 754=Single channel

A64 939=Dual channel

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

OCZ Platimum rev.2 (tccd) Πάρα πολύ καλές και πάνε ψηλά με χαλαρά timings χωρίς ρεύμα μιας και το m/b σου δεν δίνει...

*από gail δεν ξέρω!:o

FROST δουλευουν στα 2,8 αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν οι μνήμες το Dual channel, όταν ένα κιτάκι χαρακτηρίζετε dual channel απλά σημαίνει ότι περιέχει 2 dimm και είναι δοκιμασμένα για να συνεργάζονται σωστά χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

FROST δουλευουν στα 2,8 αυτες;

Τι 2,8? volt?

Ανάλογα που θα τις δουλέψεις... με τα ανάλογα settings βάζεις και ανάλογη τάση...

Μέχρι τα 255 (2.5-3-3-5) π.χ. δεν νομίζω να χρειστεί πανω από 2.7!

Το μοντέλο είναι pc3200-DDR400

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Τι 2,8? volt?

Ανάλογα που θα τις δουλέψεις... με τα ανάλογα settings βάζεις και ανάλογη τάση...

Μέχρι τα 255 (2.5-3-3-5) π.χ. δεν νομίζω να χρειστεί πανω από 2.7!

ευχαριστω.:T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιγουρο αυτο φιλε,αν κοιταξεις και στο φορουμ της geil θα δεις οτι πολλα chips εχουν βαλει στις ultra-x.Με αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις μνημες που φορουν σιγουρα BH-5..

Link to comment
Share on other sites

βασικά τα χουν κανει λίγο πουτ...να οι εταιρίες με τις μνημες!!Απ την ωρα που σταματησε η παραγωγή των tccd δε μπορεις να εισαι σίιγουρος για το τι αγοραζεις...Ακομα και οι κλασσικες ocz rev2 παιζει να φορανε tcc5!

Και οι ultraX αρχισαν με tccd και μετα πήγαν σε utt/bh5 και τωρα αναθεμα κι αν ξερω με σιγουρια τι τσιπακια φορανε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.