Jump to content



Keycaps για Logitech G710+


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το παραπάνω πληκτρολόγιο με MX Brown switches, το μεγάλο Enter και το @ στο νούμερο 2, νομίζω η διάταξη λέγεται US International.
Επειδή αρχίζουν κάποια πλήκτρα να χαλάνε, να μην κάθονται στο κέντρο αν τα πατήσω λίγο στην άκρη, π.χ. το control, σκέφτηκα να αλλάξω keycaps και να πάω με την ευκαιρία και στα PBT doubleshot μαύρα, με δυνατότητα να περνάει και το φως από μέσα τους, αλλά λίγο που έψαξα, δεν κατάλαβα από που και ποια να πάρω.
Και ρωτώ έχει κανείς εμπειρία και να μου πει από που να τα αγοράσω, όλα τα πλήκτρα, σε λογική τιμή, γιατί είδα και κάτι τιμές, που μάλλον συμφέρει να πας για νέο πληκτρολόγιο, παρόλο που αυτό, δεν έχει κανένα θέμα.
Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν η διαταξη ειναι ετσι  τοτε κοιτας για ANSI layout

γνωμη μου παρε ενα σετακι φθηνο shine through με oem profile ή cherry profile απο amazon.de

ριξε και μια ματια και σε αυτα

δεν αξιζει να παρεις κατι πιο ακριβό για πληκτρολόγιο του κιλου

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

αν η διαταξη ειναι ετσι  τοτε κοιτας για ANSI layout

γνωμη μου παρε ενα σετακι φθηνο shine through με oem profile ή cherry profile απο amazon.de

ριξε και μια ματια και σε αυτα

δεν αξιζει να παρεις κατι πιο ακριβό για πληκτρολόγιο του κιλου

Καλημερα, οχι η διαταξη ειναι 
logitech_g710plus_06.JPGτα keycaps που μου προτείνεις, τα είχα δει αλλά δεν μου αρέσει αυτή η διχρωμία, ψάχνω σαν αυτά που φορούσε εμφανισιακά, αλλά όχι ABS, αλλά σε PBT doubleshot, δηλαδή πολύ καλύτερης ποιότητας. 

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος Topdim2 έγραψε:

Το πανω βρε, το αλλο ειναι αλλο πληκτρολογιο😋
 

Καψονια ε? 😂

Anyways κοιτας για ISO τοτε. Πως την παλεύεις με το iso layout? 😅

θα βρεις στο amazon.de εχει παρα πολλα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι κακό έχει το ISO?
Βασικά να σου πω την αλήθεια, το έχω αρκετά χρόνια το πληκτρολόγιο και αν δεν είχαν σπάσει από κάτω κάτι κουμπιά (και τα 2 control, ο σταυρός τους), δεν θα ασχολούμουν. Απλά επειδή το είχα πάρει 150 ευρώ, ευτυχώς δωρεάν με ευρώ επιστροφής από Eurobank, γιατί δεν έπαιζε να δώσω τόσα για πληκτρολόγιο, κάτι Microsoft των 50-60 ευρώ είχα συνήθως, λέω να το φτιάξω, γιατί είναι μια χαρά κατά τα άλλα. Πάντως με κωλοτρώει της ASUS το ROG Strix Flare 2 Animate, αλλά το σκέφτομαι γιατί ξεφεύγει σε τιμή.

Αυτά λες να κάνουν δηλαδή ASUS ROG PBT Doubleshot Keycap Set , Multi-Colour, One Size: Amazon.de: Computer & Accessories

Βέβαια βρήκα και αυτά, που γράφει ότι είναι συμβατά, αλλά δεν την ξέρω την μάρκα
SweetWU Keycaps for Corsair STRAFE K65 K70 Logitech G710+ Mechanical Keyboard Keycap, 131 Keys, PBT Double Shot, Backlight, Black: Amazon.de: Computer & Accessories

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος Topdim2 έγραψε:

Γιατί τι κακό έχει το ISO?
Βασικά να σου πω την αλήθεια, το έχω αρκετά χρόνια το πληκτρολόγιο και αν δεν είχαν σπάσει από κάτω κάτι κουμπιά (και τα 2 control, ο σταυρός τους), δεν θα ασχολούμουν. Απλά επειδή το είχα πάρει 150 ευρώ, ευτυχώς δωρεάν με ευρώ επιστροφής από Eurobank, γιατί δεν έπαιζε να δώσω τόσα για πληκτρολόγιο, κάτι Microsoft των 50-60 ευρώ είχα συνήθως, λέω να το φτιάξω, γιατί είναι μια χαρά κατά τα άλλα. Πάντως με κωλοτρώει της ASUS το ROG Strix Flare 2 Animate, αλλά το σκέφτομαι γιατί ξεφεύγει σε τιμή.

Αυτά λες να κάνουν δηλαδή ASUS ROG PBT Doubleshot Keycap Set , Multi-Colour, One Size: Amazon.de: Computer & Accessories

Βέβαια βρήκα και αυτά, που γράφει ότι είναι συμβατά, αλλά δεν την ξέρω την μάρκα
SweetWU Keycaps for Corsair STRAFE K65 K70 Logitech G710+ Mechanical Keyboard Keycap, 131 Keys, PBT Double Shot, Backlight, Black: Amazon.de: Computer & Accessories

Ειναι συμβατά και τα δυο.

Αν ηταν να αγορασω πληκτρολογιο και ηθελα καποιο απο τις "gaming" μαρκες θα επαιρνα αυτο ή αυτο. ειναι τα μονα που αξιζουν

αλλιως τα custom ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε ποιοτητα και για ολα τα γουστα/τσεπες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.