Jump to content



Βοήθεια για gaming pc budget 1000€


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά,θα ήθελα βοήθεια για μια σύνθεση desktop για χρήση gaming σε 1920χ1080(χρησιμοποιώ 2 οθόνες δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο για το build)

Budget:1000€ max 1200

Θα το φτιάξω μόνος μου

Θα ήθελα να έχει 32 GB ram στα υπόλοιπα δεν θέλω κάτι συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

cpu

mobo

ram

nvme

psu

case

vga nvidia or amd

Cpu cooler δεν βγαινει με το μπατζετ σου. για αρχη μπορεις να βολευτεις με την μαμα ψυκτρα και μετα μαζευεις κανεα 80αρι και πας εδω

Καρτα προσωπικα θα διαλεγα 4060 αλλα μπορει να εισαι φαν της amd οποτε διαλεγεις οποια 7600 σου αρεσει

Επειδη το μπατζετ σου ειναι μικρο αναγκαστικα εκοψα πολυ απο μητρικη, δεν γινοταν να κοψουμε απο κατι αλλο

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το budget είναι συζητήσιμο έβαλα την ψύκτρα που είπες αν μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα ποια κάρτα γραφικών από της 4060 και μια επιλογή για μητρική όχι στα ύψη βέβαια η τιμή της αλλά λίγο ποίο καλή εφόσον έχεις κόψει πολύ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος zapVB έγραψε:

Το budget είναι συζητήσιμο έβαλα την ψύκτρα που είπες αν μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα ποια κάρτα γραφικών από της 4060 και μια επιλογή για μητρική όχι στα ύψη βέβαια η τιμή της αλλά λίγο ποίο καλή εφόσον έχεις κόψει πολύ ευχαριστώ.

Για 4060 θα πηγαινα εδω δεν θες κατι παραπανω εφοσον ειναι αρκετα κρυα ετσι και αλλιως

μητρικη προτεινω αυτη. Ο λογος το b650e chipset. Με ολα τα καλουδια και το περιθοριο της μελλοντικής αναβαθμισημοτητας που σου δινει. Δυστυχως ειναι η πιο φθηνη b650e που μπορεις να παρεις. Αν σου φαινεται ακριβή μου λες 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.