Jump to content



Εκκίνηση και system32


raziel1416003174

Recommended Posts

Καλησπέρα λαμπίτες.

Στο ψητό τώρα.Λοιπόν πριν από λίγο καιρό ενώ είχα πρόβλημα με τις usb δηλ.τις έβλεπε σαν 1.1 μετά από μία τακτοποίηση του χάους των καλωδίων στο κουτί ξαφνικά είχα usb 2.0.Κατάλαβα πως το καλώδιο που βγάζει τις usb πίσω είχε βραχυκύκλωμα.Αφού το άλλαξα αποφάσισα να κάνω format αλλά παρόλα αυτά το pc έκανε παλαβομάρες.Μίλησα με κάποιον τεχνικό και μου είπε πως μάλλον πρέπει το βραχυκύκλωμα να μου ρήμαξε το bios.Κάνω λοιπόν update και μετά πάλι φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση των xp sp2.Όλα καλά 2 μέρες και ξαφνικά πρίν πάει να κάνει logon μου πετάει ένα μύνημα ότι χτύπησε το system32 και να κάνω repair.Κάνω restart και κρατάει ένα 2λεπτο το logon και μετά μπαίνει κανονικά.Το κακό είναι πως τα ίδια μου έκανε πριν κάνω bios update.εν τω μεταξύ μετά το βραχυκύκλωμα έμεναν αναμένα το scroll lock και το λαμπάκι του ασύρματου mouse.Μετά το update μόνο του mouse.

SPECS:m/b:gigabyte-ga-7va.athlonxp 2400

Απο ζέστη είμαι οκ.Τα παραπάνω με τον ποντικό και το πληκτρολόγιο τ'αναφέρω γιατί πρίν το κούνημα των καλωδίων και την ανακάλυψη του βραχυκυκλώματος δεν ήταν αναμμένα.Μήπως η μαμά πάει για R.I.P.?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.