Jump to content


Πρόβλημα σύνδεσης card reader


PanZeus

Recommended Posts

Για αρχή θα ήθελα να χαιρετήσω το forum σαν νέο μέλος και μετά να ζητήσω την βοήθεια σας.

Αγόρασα από την cosmodata ένα εσωτερικό card reader το οποίο συνδέετε εσωτερικά με τον υπολογιστή σε διαφορές θέσεις της μητρικής μέσω pins. Το πρόβλημα είναι ότι στο manual της μητρικής (asus A7N8X-X) οι αντίστοιχες θέσεις που υπάρχουν για να συνδεθεί υπάρχουν διαφορετικές ονομασίες. Επειδή νοίζω οτί σας μπέρδεψα θα επισυνάψω μερικές φωτογραφίες για να καταλάβετε τι σας λέω.

Κάθε βοήθεια δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Φωτ 2 από τα αρηστερά προς τα δεξιά.

Firewire - Μισή USB για το cardreader - Μισή USB για την USB θύρα.

Μέσα στο manual εξηγεί την σειρά σύνδεσης του κάθε καλωδίου στην αντίστοιχη θύρα...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι ότι τα στοιχεία που δίνουν τα καλώδια δεν ταιριάζουν με αυτά του Manual επισυνάπτω και την φωτ. για την εσωτερική θέση USB στην μητρική αν μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω

Ευχαριστώ για την βοήθεια

post-3140-1416072038,821_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ FrOsT όλα δουλεύουν μια χαρά. Τώρα μου μένει να ψάξω να βρω το manual της κάρτας ήχου για να φτιάξω και αυτή μιας που η μητρική μου δεν έχει Firewire για να την συνδέσω.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.