Jump to content



Πιο ξεκούραστη 19 tft για προγραμματισμό?


mr_t

Recommended Posts

Γεια σας,

Ενδιαφερομαι για tft και εχω διαβάσει αρκετές συζητήσεις σε αυτό το φορουμ.

Οι απαιτήσεις μου είναι:

1) Να φαίνεται πολυ ευδιάκριτα το κείμενο καθώς διαβάζω κείμενα από την οθόνη και προγραμματίζω.

2) Να μην παρατηρούνται είδωλα όταν σκρολλάρω

3) Να είναι όσο το δυνατό ξεκούραστη για τα μάτια

4) Να μπορώ να κάνω photo editing me photosop.

5) Δεν παίζω παιχνίδια

6) Βλέπω dvd ταινίες

7) 500 ευρω max, ελληνική αντιπροσωπεία

Από ότι εχω διαβάσει, ταιριάζει καλύτερα στις απαιτήσεις μου μια MVA ή I-SPS.

Μελετω τις:

Iyama e481s (Ποια η διαφορά Ε481-S me Ε481-W?)

Nec 1970NX

LG 1920/1930B 1920P (Αυτές κυκλοφορούν ελλάδα?)

FUJITSU-SIEMENS SCENICVIEW P19-2 (έχει κυκλοφορήσει αυτή?)

ΙΒΜ L190p

Οι Belinea τι λένε?

Καμμιά άλλη που να ταιριάζει στις απαιτήσεις μου?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα τις LG δεν στις προτεινω γιατι στο σκρολαρισμα κειμενου τα γραμματα τρεμοπαιζουν σε βαθμο ενοχλητικο ακομα και για μενα που το χρησιμοποιω ελαχιστα οταν ψαχνω στο νετ για ειδησεις

αναφερομαι στα συγκεκριμενα μοντελα που ανεφερες.παντως απο οτι διαβαζω απο φορουμς εξωτερικου τα νεα μοντελα της LG ειναι αρκετα βελτιωμενα σε αυτο το θεμα.

π.χ.1980Q(βεβαια νομιζω περναει για λιγο το μπατζετ σου)

για ολες τις αλλες χρησεις που τις θες η LG ειναι μια καλη προταση και δοκιμασμενη απο αρκετους εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση από μένα Philips 190P5EB που είναι ιδανική γι αυτά που θέλεις στα λεφτά που διαθέτεις.(480 Ευρώ)Με DVI,pivot κλπ.

Aν μπορείς να δώσεις παραπάνω πάρε την Εizo 768.(περίπου 575 Ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή.Αφού δεν παίζεις μη μπαίνεις στη διαδικασία να ψάχνεσαι και να ταλαιπωρείσαι.Οι απαιτήσεις σου όπως τις περιγράφεις παραπάνω καλύπτονται πλήρως από την Eizo L768.(10 bit gamma correction).Στο photoshop θα με θυμηθείς.

Λογικά αν έρθει σύντομα η p19-2 στην Ελλάδα(Ιούλιο) θα πρέπει να κοστίζει πάνω από 500 Ευρώ.Υποθετικά μιλάω πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει!!! αν αντέχει το πορτοφόλι αξίζει η οθόνη!

Κοίτα μήπως τη βρείς και σε καλύτερες τιμές. Αν πάλι έχεις ενδοιασμούς, σύγκρινέ τη πηγαίνοντας στην αντιπροσωπεία της ΕΙΖΟ (τηλ. 210-2323500). Πές οτι κάνεις επεξεργασία φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κάνω λάθος,30 ευρώ διαφορά έχει η 910Τ από την L768.Οπότε παίρνεις Eizo.Aν σου είναι πολλά τότε νομίζω ότι αυτή σε καλύπτει πλήρως:

http://www.philipschannel.com/monitors/lcd_190P5ES_specs.htm

http://www.e-acorn.gr/view_product.php?productid=391&idcat=1&idsubcat=147&idsubsubcat=-1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.