Jump to content


Ερώτηση προς τους Gamers


Aligator21

Recommended Posts

Αυτό το topic ίσως θεωρηθεί διαφήμιση, εαν ναι, τότε ζητώ συγνώμη και ας κάνουν οι moderators ό,τι νομίζουν :o

Και η ερώτησή μου προς όλους τους Gamers είναι :

Πώς θα σας φαινότανε η δημιουργία ενός Community με σκοπό τα Online Games και όχι μόνο;;

Εδώ και λίγους μήνες είμαι webmaster σε μια προσπάθεια ανάπτυξης ενός forum για τα Online Games.

Μέχρι πριν 2 εβδομάδες υπήρχε μόνο ένα forum και τίποτα παραπάνω. Εδώ και 2 εβδομάδες όμως έχει στηθεί ένα site με σκοπό να αναπτυχθεί ένα Online Games Community.

Τα 2 κομμάτια αυτά είναι ανεξάρτητα αλλά το ενα συμπληρώνει το άλλο. Τι εννοώ; Οτι δυστυχώς τα User Registrations ενός μέλους είναι ξεχωριστά στο Site με το Forum. Αυτή την στιγμή δεν θέλω να προωθήσω το forum, αλλά το Site και θα εξηγήσω το γιατί (οχι οτι και το forum δεν θέλω να αναπτυχθεί και να μεγαλώσει).

Μέχρι στιγμής ο χρήστης που θα πάει να κάνει μια νέα εγγραφή στο Site, έχει την επιλογή να συμπληρώσει πολλά πεδία που αφορούν διάφορα παιχνίδια.

Ένα παράδειγμα :

Lineage 2

L2 NickName : _________

L2 Server : _______

L2 Clan : ________

L2 Race : ________

L2 Proffession : _________

Και πως μπορεί να φανεί χρήσιμο αυτό το Game Community;;

Εφόσον καποιος εγγραφεί και συμπληρώσει το Profile του (τα πεδία δεν είναι υποχρεωτικά, ότι θέλει συμπληρώνει), έχει δυνατότητα να κάνει κάποιες αναζητήσεις (στην παρούσα φάση υπάρχουν 45 κριτήρια) μελών, σύμφωνα με αυτό που ψάχνει.

Δηλαδή, μπορεί κάλλιστα ένας χρήστης να αναζήτησει ποιοι παίζουν Lineage 2 στον server του BnB ή του Noobwars, ή ποιοι είναι Race Dark Elf κλπ κλπ :)

Τα κριτήρια αυτά συνεχώς αυξάνονται καθώς και οι επιλογές στο Profile του κάθε χρήστη.

Αυτή την στιγμή στο Profile του χρήστη υπάρχουν τα εξής παιχνίδια για να συμπληρώσει :

1) Lineage II

2) WoW

3) GunBound

4) GuildWars

5) MU Online

Εννοείτε πως οποιαδήποτε ζήτηση μπορεί να προστεθεί όχι μόνο στο Profile, αλλά και στις αναζητήσεις.

Δυστυχώς στην προσπάθεια αυτή είμαι μόνος μου και ελπίζω να υπάρξει ανταπόκριση :(

Ελπίζω επίσης να μην θεωρηθεί το παρών topic ως διαφήμιση ή spam.

Από το site το οποίο διαχειρίζομαι δεν έχω κανένα απολύτως έσοδο και ούτε θέλω να έχω. Είναι κάτι που μου αρέσει και θα ήθελα να πετύχει.

Ελπίζω να μην σας κούρασα :) :)

Φιλικά Γιάννης

http://www.online-games.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, αλλα επειδή δεν το έχω παίξει ποτέ αυτό το παιχνίδι, θα σε παρακαλούσα εαν ήθελες να μου στείλεις ένα PΜ με το τί πεδία θα μπορούσα να βάλω.

:)

Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν είπε οτι είναι μόνο αυτά.

Έχεις να προτείνεις κάποιο αγαπημένο σου;;

Μια παράκληση (Μην κοιτάτε τις κατηγορίες του φορουμ)

Τα πάντα μπορούν να προστεθούν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.