Jump to content



11's new ATI block


haris1984

Recommended Posts

εχουμε και λεμε...πριν λιγο καιρο ειδαμε το καινουριο μπλοκ του μιχαλη για 6800...

σημερα παρελαβα ενα παρομοιο για ATI....ξεκιναμε με φωτο...

95696095595995410il.jpg

95696095595995427vk.jpg

95696095595995433lk.jpg

μια φωτογραφια με το μπλοκ πανω στην καρτα

9639559533wt.jpg

και τελος η υδροψυξη στο καινουριο της σπιτι...

9639529639649589569458zw.jpg

και τωρα στο ζουμι...

Το συστημα αποτελειται απο:

cpu&gpu block by 11

black ice extreme 2

hydor L30

δυστηχως τα εστησα ολα σημερα και δεν προλαβα να δω διαφορες πριν και μετα το gpu block...αλλα ελπιζω να σας κανουν αυτα..

ο winnie στα 2700 με 1.7 βολτ επαιζε απο 35 μεχρι 42 συμφωνα με το speedfan

και η καρτα στα 445/1116 απο 400/980 παιζει 36 idle μεχρι 39 στο 3dmark05....πριν με το silencer σε στοκ ταχυτητες ηταν στους 38-52...

δεν νομιζω να λεει πατατες το ΑΤΙ TRAY TOOLS για την θερμοκρασια γιατι ακουμπησα την καρτα κατα τη διαρκεια του 3dmark και ηταν ελαχιστα πιο ζεστη απο το χερι μου...

επισης η θερμοκρασια του δωματιου ηταν καπως ψηλη...no ac...γυρω στους 30 υπολογιζω με τις μασχαλες μου...

αυτα!

τα συμπερασματα δικα σας..

και συγχαρητηρια στο μιχαλη... :D

Link to comment
Share on other sites

Οταν μεγαλωσω θελω να τακτοποιω κι εγω ετσι το κουτι μου... Πολυ ωραιος.

1 ερωτησεις...

Υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να χωρεσουν ψυκτρακια στις μνημες που βρισκονται κοντα στο μπλοκ??

και κατι για τον Μιχαλη πιο πολυ... Το μπλοκ δεν ηταν το ιδιο με την 6800 απλα στην nvidia επαιρνε βιδωτα 2 "αυτακια" εκατερωθεν

Link to comment
Share on other sites

μερσι sln...

το μπλοκ δεν εχει πατουρα γυρω γυρω οπως αυτο της 6800...δεν ξερω αν εχει αλλαξει τιποτα αλλο στο εσωτερικο του μπλοκ...

απο οτι φαινεται πρεπει να χωρανε ψυκτρακια απο κατω...απλα χαμηλου προφιλ στυλ zalman...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενθαρυντικα αποτελεσματα και ομορφη και καθαρη τοποθετηση

Μεγιες και καλοδουλευτα

Ελπιζω να εισαι ευχαριστημενος σε σχεση με το προηγουμενο σου συστημα

@SLN Το μπλοκ αυτο καθως και της 6800 ειναι ομοια εσωτερικα Αλλγεσ σε σχεση με το προηγουμενο εχουν γινει για την καλυτερη ροη του νερου και το μικροτερο μεγεθος και βαρος

Της 6800 ειναι φυσικα φτιαγμενο για SLI στα 24 mm παχος (αν και δεν χρειαζεται αν γινει και τοσο στενο) για να χωρεσει

@Snips Το big water εχει πολυ μικρους σωληνες νομιζω 5μμ εσωτερκη Αν μπορεσω αν βρω τετοια ρακορ αλλα και σωληνες θα κανω μαι δοκιμη αν μπορει να αποδωσει ετσι

Η διαφορα στης 6800 ειναι η μεγαλη πατουρα γυρω του

Νομιζω mε μαυρο kapaki ειναι πιο ομορφο

Το καλο με το ασπρο καπακι ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο υποβαθρο και μπορει να βαφει πολυ ευκολα με πολυ καλα αποτελεσματα με καποιο UV spay

post-62-1416072041,2611_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως εχουν απιστευτες επιδοσεις και τα 2 μπλοκ...

πρεπει να γινουν καποια πραγματακια ακομα...εχω λιγο αερα στο κυκλωμα,οι ανεμιστηρες ειναι οι μπλε ψοφιομαστερ,και τα ρακορ του ψυγειου εχουν λιγο στενη εσωτερικη διαμετρο...καποια στιγμη θα διορθωθουν κι αυτα και τοτε θα δειξει περισσοτερο τα δοντια του... :D

προς το παρον ψαχνω τροπο να ανεβασω τη θερμοκρασια της καρτας... :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.