Jump to content



Ποιον εκτυπωτή μέχρι 150� πάνω-κάτω


Recommended Posts

Λοιπόν θέλω την βοηθειά σας για εκτυπωτή με τιμή γύρω στα 150 και να έχει οικονoμικά μελάνια εκτύπωση cd/dvd,wireless εκτύπωση από κινητό ή card reader.Υπάρχει κάτι σε αυτή την κατηγορία;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και καλές οδοντόκρεμες... , όλα εξαρτώνται απο το τι θες να κάνεις με αυτές....

http://www6.tomshardware.com/consumer/20041025/

καλό διάβασμα...

Υ.Γ.> Και εγώ αρχικά ήμουν μεταξύ Epson R300 και Canon ip5000 , αλλά κάτι το λιγότερο αρχικό κόστος , κατέληξα στον επσον , και ειμαι πολυ ευχαριστημενος για το λογο που τον πηρα (εκτύπωση φωτογραφιών).Έχε υπόψιν σου πάντως οτι κανενας απο τους πιο πανω δεν εχει αντοχή στο χρόνο γιατι έχουν dye μελανια.Το μόνο κακό του έπσον ειναι το οχι καλο κείμενο (για την ακρίβεια , αρκετα κακό, χειρότερο και απο του HP950C που ειναι εκτυπωτής του 2000)

Διαλιέεεχτεεεεεε.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

Αρκετά καλή πρόταση αλλά η ανάλυση εκτύπωσης μου φαίνεται λίγο χαμηλή.

η ανάλυση παίζει πλέον το μικρότερο ρόλο καθώς είναι το πλέον ''μαρκετίστικο'' spec

Θα συμφωνούσα κι εγώ σε Canon (αυτή την εποχή).

Αρχική απάντηση από papatsonis

Το μόνο κακό του έπσον ειναι το οχι καλο κείμενο (για την ακρίβεια , αρκετα κακό, χειρότερο και απο του HP950C που ειναι εκτυπωτής του 2000)

Το κλασικό πρόβλημα των νέων inkjet. Θυμάμαι το μαύρο κείμενο του Epson Stylus Color II δεν είχε ξεπεραστεί για πολλά χρόνια και πολλαααααααα νέα μοντέλα μετά από αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Canon Pixma iP 4000 με κλειστα ματια!

Τον εχω εδω και δύο μηνες και εχω να πω τα καλυτερα.

Αψογη ποιοτητα εκτυπωσης,τελειως αθορυβος,5 ανεξαρτητα

μελανια,απιστευτη ταχυτητα (photo 10x15 σε 49 sec!!!),

φθηνα αναλωσιμα.

Καμια σχεση με τον Epson R200 που ειχα.

Ειδικα τωρα που η τιμη του εχει πεσει στα 130ευρω(απο 190 πριν απο τρεις μηνες)

πιστευω οτι ειναι αψογη αγορα.

Οσο για τον ip 5000 μπορει το μεγεθος σταγονας του να ειναι

στο 1pl,μη ξεναμε ομως οτι στοιχιζει πολυ παραπανω απο 150ευρο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.