Jump to content



Microsoft wireless desktop και διακοπές σήματος


CaptainMilo

Recommended Posts

Ρε παίδες , έχω αγοράσει το microsoft wireless comfort 3.0 σετάκι εδώ και κάνα μήνα , και το είχα στην αχρηστία μέχρι να έρθει η ώρα να το χρησιμοποιήσω τώρα

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής

Κάθε τρεις και λίγο , χάνεται για λίγο το σήμα , άλλοτε για κλάσματα του δευτερολέπτου , άλλοτε για 1 sec και άνω

Μπαταρίες είναι ολοκαίνουργιες , αυτές οι οποίες ήταν μέσα στην συσκευασία , και παρόλο που άλλαξα με μισογεμάτες που βρήκα εύκαιρες στο σπίτι , τα προβλήματα συνεχίζονταν

Έχω εγκαταστήσει και τους τελευταίους drivers από το site της microsoft , αλλά πάλι τα ίδια . Μάλιστα , ο μετρητής και καλά που έχει το πρόγραμμα για να δείχνει το επίπεδο της μπαταρίας και το signal , ήταν συνεχώς στο πράσινο , δηλαδή οτι είναι γεμάτες και το επίπεδο λήψης καλό , ακόμα και όταν έβγαλα εντελώς τις μπαταρίες από το πληκτρολόγιο

Τον τρανσμήτορα , είτε τον έχω κολλητά με το ποντίκι/πληκτρολόγιο , είτε στο 1 μέτρο+ , δεν βλέπω διαφορά

Παρόλο που στην επιφάνεια εργασίας το ποντίκι δεν χάνει κανένα σήμα που του δίνω (το βελάκι κουνιέται απρόσκοπτα) , καμμιά φορά δεν παίρνει τα κλικ πάνω στα εικονίδια (παρόλο που ¨κουτάκια¨ με αριστερό κλικ στην επιφάνεια εργασίας γίνονται άνετα)

Επίσης , με το πληκτρολόγιο δεν έχω κανένα πρόβλημα στην πληκτρογράφηση κειμένου , αλλά όταν παίζω κάνα παιχνίδι , πολλές φορές χάνει το σήμα , και εκεί που προχωράς , ξαφνικά σταματάει , και πρέπει να ξαναδώσεις την εντολή για να ξαναπροχωρήσει

Τι ακριβώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει τιποτα αλλο απο το οτι πρεπει να εχουν συνεχεια οπτικη επαφη .. και μην το παρατραβας στις αποστασεισ .. ειπαμε 1 το πολυ 2 μετρα.. μετα ζητας πολλα..

οσο για το ποντικι του .. δεν ειναι οτι καλυτερο .. ειναι αρκετα σκλυρο στις επαφες .. εμενα δεν μου αρεσει καθολου το ποντικι..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.