Jump to content



Norton updates & activation


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Επειδή το Norton Internet Security 2004 που έχω (αυθεντικό) θέλει κάθε φορά που κάνω format ξανά activation και updates, ξέρει κανείς πώς μπορώ να κρατήσω τα αρχεία που χρειάζονται ωστε να μην χρειάζεται να κάνω συνέχεια αυτή τη δουλειά; Βασικά το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο η διαδικασία αλλά το οτι μετά από έναν αριθμό ενεργοποιήσεων πρέπει να πάρεις τηλέφωνο κάπου στο εξωτερικό και να δώσεις το serial για να στο ενεργοποιήσουν και είναι πολύ σπαστικό αυτό... Επίσης δεν ξέρω μήπως μετά έναν αριθμό ενεργοποιήσεων σταματάει η δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς;

Ξαναλέω, το έχω αυθεντικό το πρόγραμμα και θέλω απλώς να μην το ενεργοποιώ γιατί κάνω συχνά format και δημιουργείται πρόβλημα με τις πολλές ενεργοποιήσεις. Υπάρχουν κάποια αρχεία ή κλειδιά που πρέπει να κρατήσω; Μήπως πρέπει να βρω κάποιο crack; Ψάχνω αλλά χάνομαι μέσα στις τόσες σελίδες. Ξέρει κανείς κάτι; Έστω ας μου πει με πμ please!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το activation δεν το γλειτωνεις χωρις σπασιμο.

Τα update τα γλιτωνεις με τον εξης τροπο.

Απο το αυθεντικο cd δημιουργεις ενα iso στο pc σου.

Κατεβαζεις το τελευτεο virus definition κανεις extract και τα περιεχομενα τα περνας με καπιον iso eidtor στο iso image. Μετα καις το νεο image με το updated antivirus.

cu

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... :D

Όταν λες να κάνω extract τα περιεχόμενα; Πού θα τα βρω; Update κάνω με το live update και δεν τα κατεβάζω ανεξάρτητα, αν ενοείς αυτό... Επίσης σε ποιό φάκελο πρέπει να τα περάσω ωστε να τα αντιγράφει μόνο του κατά την εγκατάσταση;

Επίσης κάτι άλλο: Επειδή δεν έχω ασχοληθεί γενικώς με images, ποιά γνωστά προγράμματα κάνουν iso editing; Το Nero 6 ίσως;

Υ.Γ.: Έχεις πμ... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 22:09]

Εχε υποψη σου οτι η Symantec πλεον εχει βαλει καποιο οριο στο ποσες

εγκαταστασεις μπορεις να κανεις και μετα απο εκει και περα τρεχα γυρευε...

Απαραδεκτοι:TD:

Με τέτοιες μ@λ@κίες που κάνουν το κατεβάζεις μετα το κρακάκι ή δεν το κατεβάζεις :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

μακι μια ειναι η λυση και στην δουλια μου αφτο χρισιμοποιουμε.

norton corporate 10.

πολυ πιο ελαφρη απο το 2005, πολυ πιο αποδοτικο, χωρις μεγαλα updates και το κυριοτερο δεν λιγη ποτε και δεν μασαει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.