Jump to content



Ποια 6600GT; Gigabyte?


pao

Recommended Posts

καλη φαση ακουγεται αυτη της gainward κ αυτη της gigabyte, αλλα επεσε το ματι μου σε αυτην εδω τωρα http://www.nexsis.co.uk/full_product_details.asp?Prod_ID=175# sparkle calibre A650 οποιος μου την βρει σε οποιοδηποτε καταστημα που στελνει ευρωπη θα του ειμαι πραγματικα υποχρεος :flower: :help:

Link to comment
Share on other sites

χαιρω πολυ με το skroutz ρε παιδια, αυτο το κανω κι εγω, οπως ανω κατω εκανα και το google, εγω μιλαω για την A650 της σειρας calibre που μπαινει σε AGP, εχει 256ΜΒ στα 1.6ns μνημη και ενα σωρο αλλα καλουδια, πλζ ας βρει καποιος κατι :help:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από psyber

οι κατασκευαστες δεν εχουν διαφορες;δηλαδη εισαι σιγουρος οτι αρκει το τσιπακι ναειναι ιδιο ;με τις μνημες τι γινεται;

Ίδιες είναι. Το μόνο που αλλάζει είναι η ψύξη και τα συνοδεύτηκα... απλά πάρε την φθηνότερη δεν αξίζει να δίνεις παραπάνω από 170-180 για 6600gt.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από psyber

ρε guys εγω ειμαι αναμεσα σε msi και asus παντα σε agp και δεν ξερω ποια να επιλέξω? εσεισ τι λετε;

Εγώ πρίν 2 μήνες επέλεξα την gigabyte μόνο και μόνο για το θόρυβο του ανεμιστήρα.

Είναι η πιο αθόρυβη απο τις 2 που γράφεις.Σε review που έιχα διαβάσει η msi που τους είχαν στείλε είχε πρόβλημα στο <<καλιμπράρισμα>> του ανεμιστήρα και η ψύχτρα δεν πατούσε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leros2004

Εγώ πρίν 2 μήνες επέλεξα την gigabyte μόνο και μόνο για το θόρυβο του ανεμιστήρα.

Είναι η πιο αθόρυβη απο τις 2 που γράφεις.Σε review που έιχα διαβάσει η msi που τους είχαν στείλε είχε πρόβλημα στο <<καλιμπράρισμα>> του ανεμιστήρα και η ψύχτρα δεν πατούσε καλά.

αυτο ητανε και ισως ειναι ακομα για μερικες εταιριες ενα προβλημα στο πατημα της ψυκτρας στο πυρηνα. Ειδικα οι πρωτες φουρνιες ολες ειχανε κακοσχεδιασμενες ψυκτρες.

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο περιοδικο του pcw σε τεστ που κανει σε καρτεσ γραφικων μεχρι 200 ευρω ωγαζει καλυτερη την ASUS Extreme Edition 6600 GT. Την εχει και φιλος μου και ειναι και παραπανω απο ευχαριστημενος.... Την πηρα και εγω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.