Jump to content



MSI.925XE/54G & USB - Πρόβλημα


CROESUS

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Για μια ακόμη φορά χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας.

Έχω αγοράσει την παραπάνω μητρική, η οποία διαθέτει 8 usb controllers, 4 ενσωματωμένους επάνω της και άλλους τέσσερις, μέσω bracket, που συνδέονται στις αντίστοιχες υποδοχές, επάνω στη μητρική. Το πρόβλημά μου είναι, ότι όταν συνδέω, τα bracket, καμιά από αυτές τις θύρες δεν λειτουργεί, δηλαδή δεν αναγνωρίζει την συσκευή, που συνδέεις. Έχω δοκιμάσει τόσο το bracket, που συνοδεύει την μητρική, αλλά και αυτό του case (Therlmatake-Tsunami), αλλά και άλλο, που αγόρασα, αλλά κανένα δεν λειτουργεί (δεν αναγνωρίζει την συσκευή που του συνδέεις). Στο device manager, όλες οι θύρες (8 συνολικά), φαίνεται ότι λειτουργούν σωστά. Μέτρησα με πολύμετρο, την έξοδο της τάσης, από τα usb, που βρίσκονται επάνω στην μητρική και είναι στο 1ο 0,03V και στο 2ο 0.01V. Δεν είναι λίγα? Μήπως γι' αυτό, δηλ. χαμηλή τάση ρεύματος, δεν μπορεί να οδηγήσει - αναγνωρίσει συσκευές usb? Είναι χαλασμένη η μητρική και πρέπει να αλλαχθεί? Μήπως φταίει κάτι άλλο?

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και απολύτως απαραίτητη.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.