Jump to content



Αγορα καρτας!


ΝTG

Recommended Posts

Eν αναμονη λοιπον καινουργιου συστηματος που στηνω ψαχνω να βρω μια καρτα γραφικων!!

Εχω καταληξει απο τις φτηνες 6600GT -Χ700προ!

Και απο ακριβες 6800-Χ800!(6800non-LE εκτος αν ξεκλειδωνει στα σιγουρα)

Αναφερομαι παντα για agp καρτα και δεν παιζει μεταβαση σε pci-x!

Σκεφτομαι να δωσω κοντα στα 130-150 ισα ισα για 6600GT αλλα δεν θα με χαλαγε να δωσω 50€ παραπανω για τις πιο ακριβες!

Aλλα εχω ψιλομπερδευτει απο τις πολλες εκδοσεις που κυκλοφορουν σε μοντελα της Χ800 κυριως!Υπαρχουν με 8-12 pipelines (δεν ειμαι σιγουρος για 16 αλλα οικονομικα μεχρι 12 εχω δει)Που κυμαινονται αυτες οι καρτες σε σχεση με την 6800?????Αν δεν κανω λαθος η 6800 εχει 12 πιπες και σιγουρα δδρ απλες (δεν αναφερομαι στην alatron me ta 260€)

Αν ξεκλειδωσει ειναι αλλο θεμα αλλα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μου κατσει οποτε η συγκριση ειναι με Ati x800 me 8 kai 12 pipelines και η 6800 που περιγραφω!Αν μπορουσατε να ποσταρετε κανενα aquamark (μονο gpu)καλο θα ηταν!(εψαξα λιγο στη βαση αλλα απο 9800προ πηγατε σε 6800ultra!λιγα πραματα βρηκα)

Εν συντομια και σε μια γραμμη που κυμαινεται απο πλευρας επιδοσεων η 6800 με 12 και 8(LE εκδοση) σε σχεση με την X800 με 8-12 pipelines?????

Y.Γ

Αν υπαρχουν μτχ στειλτε κανενα πμ!

Link to comment
Share on other sites

με μόλις 164,5 Leadek 6800 retail σε καταπλκτικό πακέτο η οποία ξεκλειδώνει κιόλας!!

Αυτήν αγόρασα πριν 1 βδομάδα και είμαι ενθουσιασμένος!

Ξεκλείδωσα και τα 16 pipelines και με πουσάρισμα έφτασα >4500 score στο 3Dmark2005 !

(*) και γρήγορα γιατί συνεχώς αυξάνουν την τιμή της! Εγώ την αγόρασα 159,5 !

http://www.technixx.gr/detail.jsp;j...86?gruppe=32076

(**) απίστευτα αποδοτικό και αθόρυβο σύστημα ψύξης!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Mας @@@@@@!!!απλα!!!!!

Edit: Κιτρινη καρτουλα !

μα ref ουτε που τον ακουμπησα???Γιατι η κιτρινη????

Καταλαβα -προφανως- !!!!

@Λοκι

Γιατι μερικα πραματα στην ζωη δεν ερχονται οπως τα θες!Και το συγκεκριμενο δεν ειναι τιποτα μπροστα στα κσμογονικα πραματα που συμβαινουν γυρω μου!$

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.