Jump to content



Νέα τιμολόγια από OTEnet


helloween

Recommended Posts

Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της OTEnet, από την 1η Οκτωβρίου οι οικιακοί χρήστες μπορούν να αποκτήσουν την υπηρεσία OTEnet OnDSL HOME 384Kbps αορίστου χρόνου με 18,90 ευρώ το μήνα, ενώ το OTEnet OnDSL HOME 1.024 Kbps θα πωλείται από την 1η Οκτωβρίου στην τιμή των 39,90 ευρώ το μήνα.

Oι τιμές των αορίστου χρόνου ολοκληρωμένων λύσεων σύνδεσης στο Internet μέσω ADSL «OTEnet OnDSL KΙΤ» ξεκινούν από 89 ευρώ για απεριόριστη πρόσβαση με ταχύτητα 384Kbps. Το OTEnet OnDSL KΙΤ περιλαμβάνει τον απαραίτητο εξοπλισμό και δύο μήνες ολοκληρωμένης υπηρεσίας (γραμμή ADSL και σύνδεση στο Internet).

Οι μειώσεις τιμών εκτείνονται και στις υπηρεσίες OTEnet OnDSL OFFICE που απευθύνονται κυρίως σε μικρομεσαίες επιχειρήσεις και ελεύθερους επαγγελματίες και φτάνουν έως και 45%. Έτσι για παράδειγμα οι χρήστες μπορούν πλέον να αποκτήσουν το OTEnet OnDSL OFFICE 1024 Kbps αορίστου χρόνου με 89,90 ευρώ/μήνα.

Επίσης, στο μοντέλο της ογκοχρέωσης «OTEnet OnDSL ECOnomy» παρέχεται πλέον η δυνατότητα στους χρήστες να συνδέονται με ταχύτητα μέχρι και 512 Kbps με το ίδιο μηνιαίο πάγιο.

Στην κατηγορία υπηρεσιών OTEnet OnDSL ECOnomy προστίθεται επιπλέον και το OTEnet OnDSL ECOnomy 5000 που περιλαμβάνει την προαγορά 5000 ΜΒ/ μήνα, με 16,90 ευρώ το μήνα.

Οι παραπάνω μειώσεις τιμών ισχύουν για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες. Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές δεν περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ.

post-2709-1416072220,4738_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενοείται πως θα έπεφταν...

την δευτέρα πλήρωσα το onDSL kit 129E

και ακόμα δεν έχει ενερτγοποιηθεί....

θα κάνω κι άλλες αγορές

περιμένετε λίγο

η επιδοτήστε με να ρίξω κάποιο συγκεκριμένο προιον αν θέλετε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [Σήμερα, στις 00:03]

Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της OTEnet, από την 1η Οκτωβρίου οι οικιακοί χρήστες μπορούν να αποκτήσουν την υπηρεσία OTEnet OnDSL HOME 384Kbps αορίστου χρόνου με 18,90 ευρώ το μήνα, .

λιγα δεν είναι????

χωρίς ογκοχρέωση????

μπορείς να παίρνεις τηλέφωνα με αυτό????

για εξήστε μου pls γιατι κάτι παίζει

Link to comment
Share on other sites

18,90 ειναι για τον ISP προσθεσε στα 384 το 15,90 για γραμμη = 34,80 βαλε και τον ΦΠΑ και επιπλεον Χ2 για το λογαριασμο διμηνου και εισαι αισιως στα: 82,83 ευρωπουλα

δεν ειναι λιγα .... σε σχεση με εξωτερικο παντα ... και φυσικα ΔΕΝ εχει τηλεφωνια ... (μπορεις να παιρνεις τηλεφωνο κανονικοτατα αλλα οχι ως voip ή με μειωμενο τιμολογιο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από abarth

18,90 ειναι για τον ISP προσθεσε στα 384 το 15,90 για γραμμη = 34,80 βαλε και τον ΦΠΑ και επιπλεον Χ2 για το λογαριασμο διμηνου και εισαι αισιως στα: 82,83 ευρωπουλα

δεν ειναι λιγα .... σε σχεση με εξωτερικο παντα ... και φυσικα ΔΕΝ εχει τηλεφωνια ... (μπορεις να παιρνεις τηλεφωνο κανονικοτατα αλλα οχι ως voip ή με μειωμενο τιμολογιο)

στο kit δεν περιλαμβανονται γραμμη+προσβαση ?

Link to comment
Share on other sites

μισο εγω απαντησα στον Johnnymous μιλαει για αοριστου χρονου συνδεση. Το Κιτ ειναι προπληρωμενος χρονος σε γραμμη και ιντερνετ καθως επισης και μοντεμ (συνηθως) και φυσικα ενεργοποιηση (35 ευρω) ... απο κει και περα πρεπει να ξερετε το εξης, τα κιτ ΣΥΝΗΘΩΣ συμφερουν στην αρχη αφου παρεχουν τα παντα σε καλη τιμη ΜΑΖΙ με το μοντεμ-ρουτερ κ χωρις ενεργοποιηση. Μετα θα πρεπει να το ψαξετε πολυ για το ποσο που τελικα θα δαπανησετε. Διοτι πχ το adsl in a box κοστιζει τωρα 109 χωρις φπα και ειναι για 4 μηνες κ με ενα μοντεμ (βεβαια οι 4 μηνες ειναι προσωρινο λενε ενω κανονικα ειναι 3) αρα:

το μοντεμ κοστιζει κανονικα κοντα στα 35ευρω οποτε εχουμε 74 ευρω / 4 = 18,5 για ΓΡΑΜΜΗ + Ιντερνετ ... ΑΛΛΑ αν εχεις ηδη μοντεμ τοτε ειναι 27,25 (ολα ειναι ΧΩΡΙΣ φπα) υποψη ομως πως αυτο σημαινει οτι μετα το 4μηνο θα πρεπει να κανεις παλι αιτηση και παλι να περιμενεις λιγακι να γινει η γραμμη κλπ.

Μια συνδεση αοριστου σε γραμμη 384 κοστιζει 15,9 και μια συνδεση ιντερνετ 384 κατα μεσο ορο ειναι 17,5 ευρω αρα εχεις συνολο 33,4 (χωρις φπα) για μια αοριστου χρονου. Δηλαδη παλι πληρωνεις παραπανω (6 ευρω).Αν εχεις αοριστου ΓΡΑΜΜΗ και παιρνεις πακετο 6μηνο,12μηνο σε ιντερνετ θα μπορεσεις να το ριξεις κατα 1-3 ευρω μηνιαιως ....δλδ κοντα στο 30 .... και εννοειται πως αν κανεις συνδρομη ΚΑΙ σε γραμμη και σε ιντερνετ 6μηνη-12μηνη-24μηνη τοτε το ριχνεις κατω απο 30 χαλαρα. Ωστοσο εισαι δεσμευμενος για αρκετο διαστημα.

Κοινως στα ΚΙΤ εχεις λιγο καλυτερη 'χρεωση' αλλα περισσοτερο 'μπελα' να ασχολεισαι ενω με τις συνδομες εχεις χειροτερη χρεωση αλλα καμια εγνοια. Αυτο βεβαια δεν μπορω να το καταλαβω απο τις εταιριες που επιβραβευουν τον προσωρινο ενω τον μονιμο πελατη τον εχουν σε κατωτερη μοιρα. Περιεργο (αν και σημαινει καθαρη εκμεταλλευση) .... βεβαια δεν ξερω με τα email τι γινεται στα κιτ και επιπλεον με τον χρονο που χρειαζεται για ανανεωση-νεο κιτ - και για διακοπη....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω για το συγκεκριμενο θεμα και μου ειπαν οτι ειναι ακυρες οι μειώσεις λογο μηνύσεων που κατεθεσαν αντιπαλες εταιρίες για αθεμιτο ανταγωνισμο.

:tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από G10

Πηγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω για το συγκεκριμενο θεμα και μου ειπαν οτι ειναι ακυρες οι μειώσεις λογο μηνύσεων που κατεθεσαν αντιπαλες εταιρίες για αθεμιτο ανταγωνισμο.

:tomato: :tomato: :tomato:

Τι είναι αυτά που λες τώρα;

Πλάκα;

Αν όχι, έχω την εντύπωση ότι μάλλον κάτι δεν πρέπει να κατάλαβες καλά ή να έπεσες σε κανέναν υπάλληλο ''φυντάνι'' (βρίθει άλλωστε ο ''οργανισμός'' από δαύτους).

Αν έχεις κάτι επίσημο, please share it with us. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από G10

Πηγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω για το συγκεκριμενο θεμα και μου ειπαν οτι ειναι ακυρες οι μειώσεις λογο μηνύσεων που κατεθεσαν αντιπαλες εταιρίες για αθεμιτο ανταγωνισμο.

:tomato: :tomato: :tomato:

Nα τρεξουν τοτε ολοι να παρουν τα κουτια που σιγουρα πωλουνται 89+φπα...

Link to comment
Share on other sites

Η συζητηση ειχε ως εξης...

εγω->γεια σας ηθελα να ρωτησω για τις νεες εκπτωσεις που διαβασα οτι ο ΟΤΕ θα κανει απο 1η οκτοβρη.

αυτος->φιλε ακυρο.εκαναν μηνυση οι αντιπαλες εταιριες...ξερεις...tellas forthnet vivodi...για αθεμιτο ανταγωνισμο.

εγω->δλδ δεν θα ισχυσουν??

αυτος->οχι...τι να πεις?...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν ειναι κατι επισημο απλα μην βιαστει κανεις να παρει αποφασεις πριν το ψαξει λιγακι.αυτο μου ειπε αυτο σας λεω :)

ισως το πακετο να ισχυσει αλλα για τους ηδη χρηστες dsl να μην ισχυσουν οι νεες χρεωσεις.

παντως το baneraki στην επισημη σελιδα (που ελεγε για τις εκπτωσεις) το εβγαλαν ενω μεχρι προχθες ηταν εκει.

Link to comment
Share on other sites

ναι παρατηρησα οτι τα τιμολογια ειναι με τις μειωσεις (καλο αυτο).

μαλλον θα ηθελε να με ξεφορτωθει :...:

παντως το banneraki (που ελεγε μεχρι 53% μειωσεις) το εβγαλαν :p

τεσπα δε θελω να μπερδεψω κανενα απλα ρωτηστε πριν αγορασετε.:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από G10

Πηγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω για το συγκεκριμενο θεμα και μου ειπαν οτι ειναι ακυρες οι μειώσεις λογο μηνύσεων που κατεθεσαν αντιπαλες εταιρίες για αθεμιτο ανταγωνισμο.

:tomato: :tomato: :tomato:

οι ντοματες που πανε ?στον οτε η στους αλλους?? η στον παικτη??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από G10 [Χθες, στις 16:53]

Πηγα χθες στον ΟΤΕ να ρωτήσω για το συγκεκριμενο θεμα και μου ειπαν οτι ειναι ακυρες οι μειώσεις λογο μηνύσεων που κατεθεσαν αντιπαλες εταιρίες για αθεμιτο ανταγωνισμο.

Aθεμιτο ανταγωνισμο?Aφου ο ιδιος ο ΟΤΕ καθοριζει τις τιμες:confused: λογο του δικτυου που παρεχει...ριχνει τις τιμες και οι αλλοι ακολουθουν τον Λυκο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.