Jump to content



προβλημα με dfi και nforce drivers.


Mustap

Recommended Posts

το προβλημα ειναι οτι αν βαλω drivers απο 6.53 και μετα, τα downloads γινονται corrupt.δηλαγη οταν κατεβαζω κατι και παω να το ανοιξω μου λεει οτι ειναι corrupt και να το ξανακατεβασω.εχει τυχει σε κανενα το ιδιο πραγμα?τι μπορει να συμβαινει?απο 6.53 και πισω ολα νορμαλ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mustap [Σήμερα, στις 16:35]

το προβλημα ειναι οτι αν βαλω drivers απο 6.53 και μετα, τα downloads γινονται corrupt.δηλαγη οταν κατεβαζω κατι και παω να το ανοιξω μου λεει οτι ειναι corrupt και να το ξανακατεβασω.εχει τυχει σε κανενα το ιδιο πραγμα?τι μπορει να συμβαινει?απο 6.53 και πισω ολα νορμαλ!

Γιατι δεν χρησιμοποεις τους 6.67?

Μπορει να σου λυσουν το προβλημα αφου ειναι πιο καινουριοι:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mustap [Σήμερα, στις 18:24]

με 6.67 ολα μοιαζουν οκ.ελπιζω να διατηρηθουν ετσι.φοβομουν μην ειχα προβλημα hardware.

thanks :T:

6.67???????? απο ποτε βρε παιδες ? Στο επισημο site της Nvidia μονο μεχρι 6.66 υπαρχει... Που κατεβαζω τους 6.67?

Link to comment
Share on other sites

Από 6.66 και μετά πρέπει να αναβαθμίσεις και το BIOS (όλοι οι κατασκευαστές έβγαλαν νέο BIOS παράλληλα με την κυκλοφορία των 6.66).

Σε αντίθετη περίπτωση παρουσιάζονται προβλήματα σαν αυτό που αναφέρεις.

Τώρα το ότι με τους 6.67 παίζει (ή τουλάχιστον φαίνεται να παίζει) ΟΚ, μου κάνει λίγο εντύπωση (αλλά επειδή δεν τους έχω βάλει / δεν το έχω ψάξει δεν μπορώ να πω κάτι με βεβαιότητα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Χθες, στις 20:54]

Από 6.66 και μετά πρέπει να αναβαθμίσεις και το BIOS (όλοι οι κατασκευαστές έβγαλαν νέο BIOS παράλληλα με την κυκλοφορία των 6.66).

Σε αντίθετη περίπτωση παρουσιάζονται προβλήματα σαν αυτό που αναφέρεις.

Τώρα το ότι με τους 6.67 παίζει (ή τουλάχιστον φαίνεται να παίζει) ΟΚ, μου κάνει λίγο εντύπωση (αλλά επειδή δεν τους έχω βάλει / δεν το έχω ψάξει δεν μπορώ να πω κάτι με βεβαιότητα).

Εχεις δικιο κατι παιζει, απο τοτε που τους εβαλα η μητρικη δεν μου δινει τους διαιρετες της μνημης,εαν και βρηκα το προβλημα πρεπει να μπω στα win και απο εκει να αλλαξω με Α64Τweaker τις ρυθμισεις.Τωρα μπορει και να φταιει και το βιος που ειναι Beta...:whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.