Jump to content



Προτασεις για μνημη 2Gb γυρω στα 250�...& απορια!


blade_pan

Recommended Posts

Παιδες γεια σας...

Ενας φιλος ενδιαφερεται για εναν 3800 Χ2 με mobo την κλασσικη DFI.

Το προβλημα ειναι πως δεν θελει να δωσει τραγικα χρηματα...

Η απορια μου ειναι αν τα Kit 2gb απο 2 πχ KINGSTON DDR 1GB που βρηκα σε σχετικα καλη τιμη εχουν διαφορα σε,

ασυμβατοτητα κυριως...

Ταχυτητα...

Εσεις τι προτεινετε?(και μεταχειρισμενες δεκτες):nothing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DDR PC3200 Dual 2GB (1GBx2) F1-3200PHU2-2GBZX 2-3-2-5 2.65V~2.85V 248,00

DDR PC3200 Dual 2GB (1GBx2) F1-3200BIU2-2GBHX 2-3-2-5 2.65V~2.85V 310,00

DDR PC4000 DUAL 2GB (1GBx2) F1-4000USU2-2GBHZ 3-4-4-8 2.65V~2.85V 285,00

Από αυτές, οι καλύτερες είναι οι ΗΧ που ανεβαίνουν περισσότερο με χαμηλότερα βόλτ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

αυτό θα ρώταγα.....

γιατι τα ΒΗΧ τόσο πιο ακριβά?

Γιατί προφανώς έχουν άλλα τσιπάκια με τα ίδια στοκ χαρακτηριστικά αλλά καλύτερο overclocking. Αυτό που απλά μου λένε απο την GSKILL είναι οτι δεν ανακοινώνουν τους κατασκευαστές των τσιπ τους (εκτός από κάποιες που έχουν Samsung τσιπ) και πώς οι ΗΧ είναι ακριβότερες γιατί ανεβαίνουν περισσότερο με λιγότερη τάση

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω 2χ1GB kit. Σε Ελλαδα τι μπορω να βρω? Αξιζει να παρω ocz 4000 2x1 PE η Ballistix Tracer 2x1GB( Αν ξερει καποιος που μπορω να τις βρω ας πει τπτ. Δεν ειμαι μονο για αυτα τα 2 κιτς απλα μου κινησαν το ενδιαφερον αυτα)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοω.... οτι με τις PQI που ειναι TCCD πηγαινα τον 3500 απο 2,2 στα 2,65 αντε 2,7 με 10*265...

Για να πετυχω παλι αυτα τα νουμερα ποιες Gskill προτεινεις?Και αυτες με τα 248 μια χαρα μου ακουγονται!εχεις κανενα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

περιμένε μέχρι την άλλη εβδομάδα. ΘΑ τεστάρω τις ZX και θα ποστάρω αποτελέσματα.

όσο για τα chips, όπως είπε ο OCK, η gskill δεν τα ανακοινώνει. Αυτές που λέει στο #6 όπως βλέπεις και στο site της gskill δεν έχουν TCCD αλλά κάτι άλλο. Τώρα τι έχουν.... ποικίλει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

oktech οι DDR PC3200 Dual 2GB (1GBx2) F1-3200PHU2-2GBZX 2-3-2-5 2.65V~2.85V 248,00

ειναι σαν τις Pqi turbo περιπου ή καμια σχεση?

Η μόνη ανακοίνωση από πλευράς GSKILL σχετικά με τα τσιπ που χρησιμοποιεί είναι η παρακάτω:

- G.Skill F1-4400DSU2-1GBFC with which memory chipset ? -

4 Jul 2005, Taipei

Since G.Skill International Enterprise launched the F1-4400DSU2-1GBFC, many users ask us which memory chipset we used for the module through many medias.Thanks for all support from you

Here, we would like to clarify this point. As G.Skill products are gurantee for the specification not memory chipset, we would use Samsung TCCD only in FC seriesdues to the source supply issue.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.