Jump to content



(CORRECTED) ERROR ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΓΛΩΣΣΑΣ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΚΑ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ


atzir

Recommended Posts

Για σας

Έχω το Nero και μου εμφανίζει κινέζικα τις γραμματοσειρές σε ορισμένα παράθυρα.

Πάω στο regional and language --> regional options, να κάνω αλλαγή γλώσσας στα Ελληνικά πατάω apply και εμφανίζεται ένα παράθυρο ασταμάτητα [Overclk (, is not a valid integer value)]. Το error αυτό σταματάει μόλις ξανακάνω αλλαγή γλώσσας στα αγγλικά.

Έχω τρέξει το scannow χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Εάν ξέρετε κάτι θα ήθελα την απάντηση σας πως μπορώ να διορθώσω αυτό το σφαλά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις γραμματοσειρές του nero λύθηκε κάνοντας repair το πρόγραμμα.

Παραμένει όμως το πρόβλημα με την αλλαγή γλωσσάς από αγγλικά σε ελληνικά στο regional options.

Αναμένω βοήθεια σας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

απο το regional settings δοκιμασε στο tab που λεει Languages στο Details να αφαιρεσεις τα ελληνικα και με add μετα να τα βαλεις ξανα. Στο add σου δινει επιλογη για input lang. και απο κατω το keyboard lay out, εκει δοκιμασε να παιξεις με το 2ο (keybrd layout). ορισε διαφορετικες τιμες απο τις επιλογες και κοιτα αν σου κανει παλι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες δοκιμές το πρόβλημα λύθηκε ως εξής:

Control Panel -- > Regional and Language Options --> Regional options στο πεδίο Standards and Formats αλλαγή της γλώσσας από αγγλικά σε ελληνικά και αρχίζει να εμφανίζεται το αναφερόμενο σφάλμα.

Πήγα Customize -- > Numbers και στο πεδίο Decimal Symbol έκανα αλλαγή από κόμμα σε τελεία, Apply -- > Apply και σταμάτησε η εμφάνιση του σφάλματος.

Zarras ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.