Jump to content



Opteron 146 Wootnessssss


darkCount

Recommended Posts

Είπα να τραβήξω 1-2 screenshot πριν αποχωρηστώ το 1ο μου opteroni και πάω με χαρά στο 2ο.

Τα συστατικά είναι τα εξής:

DFI UltraD

Opteron 146 939 - cabge 0546vpaw

oczVX4000 2x512

Sapphire GTO2 @ 520/600->16pipelines

Tagan TG580-U15

Unseen's dark edition Phase change

Να σας πω ότι είναι η πρώτη μου επαφή με την Α64 πλατφόρμα και με τα παραπάνω εργαλεία. Ότι καλύτερο μπορούσα προς το παρον είναι χωρίς tweaking και στοκ ψύξη στη vga (αφορά το επόμενο screenshot)

Για πείτε τι λέει?

Ένα screenie Spi 1Mb στα 3000Mhz.

post-694-1416072278,3457_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ένα Aquamark στα 2800Mhz χθεσινό αυτό.

Benchαρα και 3D marks 01,03,05 αλλά δεν κράτησα screenshots.

Περιμένω να ζεσταθεί ο ευκαμπτος τώρα ώστε να αλλάξω στη νέα cpu και να αρχίσω να ψάχνω τα δικά του όρια. Επιτέλους να παιξω κανα παιχνιδάκι μετά απο τόσο καιρό

post-694-1416072278,5971_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

DFI UltraD, το γράφω παραπάνω με βιος 704-2bta ή κάπως έτσι τεσπα απο τον bigtoe.

Κάτι νούμερα που είχα κρατήσει σε χαρτι για τα 3dmarks δεν τα βρίσκω να στα πω τώρα. Περίμενε τραβάω με τον καινούργιο τώρα που γράφω.

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να μπούταρα 2700 μαμα ρευμα, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από street warrior [Σήμερα, στις 21:55]

Συγχαρητήρια φίλε.Ερώτηση τώρα ποσο μπορεί να φτασει ο 148 με αέρα?

Δες εδώ...

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=1101546&postcount=8

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Κάτι νούμερα που είχα κρατήσει σε χαρτι για τα 3dmarks δεν τα βρίσκω να στα πω τώρα. Περίμενε τραβάω με τον καινούργιο τώρα που γράφω.

.... που ειναι στα σκορ? ωεω

και εχω και off topic απορια, το ανεμιστηρακι της x800gto2 τι λεει απο θορυβο? Αυτη περνει πανω την ATI Silencer 5 REV.2?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και ο καταλληλοτερος να σου πω για θόρυβο. Με τους 2 Delta και 1 Ystech στα 12v δεν ακούω τίποτα πιστεψε με....

Σκορ θα δω τι θα βγαλω σήμερα και το ΣΚ. Τωρα ψάχνω συχνοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller [Σήμερα, στις 02:41]

.... που ειναι στα σκορ? ωεω

και εχω και off topic απορια, το ανεμιστηρακι της x800gto2 τι λεει απο θορυβο? Αυτη περνει πανω την ATI Silencer 5 REV.2?

Δεν κάνει ιδιαίτερο θόρυβο αν και στην δική μου το μαμά ανεμιστηράκι παρέδωσε πνεύμα αμέσως και μετά έβαλα την ATI Silencer 5 REV.2 που κάθισε άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hydrus [Χθες, στις 20:19]

Παιδες για να καταλαβω,οι νεοι Opteron παιζουν στα ταπεινα DFI μας;Eννοω αν παιζουν κανινικα χωρις κολληματα κλπ...

Από όσα γνωρίζω και έχω δει με τις LP κανένα πρόβλημα

Με τις Infinity δεν γνωρίζω 100%, αλλά λογικά πιστεύω πως ναι..

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.Οι dual opteron τι λενε;Toυλαχιστον αυτοι ειναι στην ιδια τιμη με τους desktop και λιγο πιο πανω και δεν σε πιανει εμφραγμα να βλεπεις τον 140euro opteron να τελικιαζει μαζι με τον 1100e FX-57 σου!Oι 165 και 170 φαονονατι οι πιο συμφερουσες αγορες και ιδιαιτερα ο 165 αφου εχουν 2MB(2X1)L2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.