Jump to content



Προς τους κατοχους stacker...


flyer

Recommended Posts

...εχω μια ερωτησουλα.Αν τοποθετησουμε το floppy στη προβλεπομενη εσωτερικη θηκουλα μαζι με τους σκληρους,τι γινεται με τον μπροστινο 12αρι ο οποιος ειναι τοποθετημενος πανω στην ιδια θηκη?Σιγουρα πρεπει να βγει ,για να μπει το floppy,μηπως ομως δεν εχω καταλαβει καλα και γινεται να βαλω και το floppy και το fan?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κρατησεις το 12αρι στους σκληρους,τοτε δε χρησιμοποιεις τη συγκεκριμενη θηκη για το floppy αλλα χρησιμοποιεις τα δυο λαμακια(επεκτασεις) που ερχονται μαζι με τα παρελκομενα.Τα βιδωνεις πανω στο floppy το οποιο "φαρδαινει" κι ετσι μπορει να τοποθετηθει πλεον μονο του σε 5,25 θεση.Φυσικα ισχυει και αυτο που λεει ο SLN.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες βιδες...

οι εκδοσεις παιζουνε....

Εμενα, επειδη με εξαπατησε ατομο απο το φορουμ, (που δεν αξιζει να φορα παντελονια... ευτυχως μετα το "γυρισε") και μου πουλησε παλιατζουρα, ειχε rails που βιδωνανε. μετα βαλανε rails που 'κλιπαρανε'. Πολλες βιδες. Καποια ειχαν ΚΑΙ rail για φλοπυ (οπως του flyer), εμενα δεν ειχε... επισης εχει το bay με τα usb-IEEE.

Επισης εχει πολλες βιδες.

Α ναι και ροδακια αντι για πατηματα!

Μαζι ειχε και βιδες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 17:53]

Και γιατί να μην τοποθετήσεις το floppy εκεί που προβλέπεται;:wassat:

αυτο ειναι απλα η προσοψη ρε...

Το θεμα ειναι πως να το στηριξεις εσωτερικα

η στηριξη γινεται, ειτε με rails, ειτε τρωγοντας μια θεση απο το 3-4 drive bay. H προσοψη ταιριαζει ετσι κι αλλιως και με τις 2 "λυσεις"¨.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από loki [Σήμερα, στις 18:04]

Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι αυτο που μολις εχτες πηρα απο e-shop δεν ειχε τιποτα μεσα ουτε manual ουτε βιδες ουτε τιποτα?

Οντως για κοιτα μεσα στη θηκη του τροφοδοτικου.Και αν βρεις τις βιδες,δες σε παρακαλω αν εχει μεσα και τους αποστατες πανω στους οποιους παταει η μητρικη.Εμενα που το πηρα τη Δευτερα απο e-shop,δε τις ειχει.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προλαβει να το κοιταξω λογω υποχρεωσεων...αργοτερα που θα παω σπιτι θα κανω μια ψαχτικη και θα σας ενημερωσω, παντως εχτες μολις το εβγαλα απο το κουτι μου εκανε εντυπωση που δεν ειδα τιποτα μεσα εκτος απο το κουτι. Δεν προλαβα βεβαια να ασχοληθω μαζι του, αντε να ρθει το ΣΚ να δουμε χαϊρι :D

Link to comment
Share on other sites

Οντως για κοιτα μεσα στη θηκη του τροφοδοτικου.Και αν βρεις τις βιδες,δες σε παρακαλω αν εχει μεσα και τους αποστατες πανω στους οποιους παταει η μητρικη.Εμενα που το πηρα τη Δευτερα απο e-shop,δε τις ειχει.:getlost:

Πριν μια βδομαδα παρελαβα το stacker απο eshop και ειχε τα παντα μεσα(και αποστατες) στο χωρο που αναφερει ο νικος19

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [17-11-2005 18:53]

Οντως για κοιτα μεσα στη θηκη του τροφοδοτικου.Και αν βρεις τις βιδες,δες σε παρακαλω αν εχει μεσα και τους αποστατες πανω στους οποιους παταει η μητρικη.Εμενα που το πηρα τη Δευτερα απο e-shop,δε τις ειχει.:getlost:

Kαι εμενα τους εχει μηπως θα ηταν καλυτερα να τους παρεις ενα τηλ. να δεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από loki [Σήμερα, στις 13:14]

Kαι εμενα τους εχει μηπως θα ηταν καλυτερα να τους παρεις ενα τηλ. να δεις τι παιζει?

Τους πηρα και τους το ειπα και μου στειλαν ενα σακουλακι με αποστατες μαζι με μια αλλη παραγγελια που εκανα.Πρεπει να πω οτι ηταν πολυ εξυπηρετικοι:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα ειπα να παρω και εγω το κουτι, δεν το ειχαν στο eshop με παραγγελια θα ερχοταν την τριτη. Ετσι ειπα να χιονησω το multirama (που το ειχαν και ασημι) και να παω απο στουρναρα, στο hac να ενισχυσω τα παιδια.

- Το κουτι ειναι καινουργιο παιδια η απο βιτρινα?

- Καινουργιο..

Και ομως καθομαι αυτη τη στιγμη και διαβαζω thread αντι να στηνω και να θαυμαζω το κουτακι μου.

Ο λογος>? ......Το φιλτρο στην πορτα ειναι εκτος απτη θεση του. Ενα κλιπακι απο ta rails λειπει και.......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΜΜΑ ΓΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΟΥΤΕ ΤΟ CAGE TOU FLOPPY.

Καινουργιο λεμε!!

Anyway επειδη τους θεωρω σοβαρους εκτιμω οτι θα διευθετηθει το ζητημα.....την τριτη..:mad:

- Απο που ειπαμε οτι εισαι? απτο Ζαιρ?

- Οχι ρε απο την Ελλαδα!

- Γιατι ειπα κατι διαφορετικο?...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα τελικα απο το hac, το ζητημα διευθετηθηκε μετα απο ενα αναμεικτο κλιμα, ολα κομπλε παντως και ευχαριστω το Στρατο που αντιμετωπησε το θεμα σοβαρα οπως και θα επρεπε απο καθε σωστο επαγγελματια. Well done :T:

Στο κουτι τωρα...μου πηρε λιγη ωρα (κανα 10λεπτο μην περαστω και ποντιος :inlove: ), για να δω τι γινεται με την εναλλακτικη θεση του φλοππυ, το θεμα ειναι οτι ετσι οπως μπαινουν τα καλλυματα μενει ενα κενο οπου δεν μπορει να μπει το τελευταιο καλυμα. Ουσιαστικα το σλοτ της βασης στηριξης του καλυματοσ δεν βρισκεται στο σημειο οπου θα εμπαινε, αν υπηρχε εκει η συσκευη, αλλα λιγο πιο κατω με αποτελεσμα να δημιουργηται αυτο το κενο..

Κατι τετοιο το εχετε παρατηρησει η μηπως εμενα μοθ εκατσε το πρωτοχρονιατικο?:magic:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.