Jump to content



Πρώτη απόπειρα mod στο κουτάκι μου! (56K warning)


jim_600v

Recommended Posts

Και συνεχίζοντας λίγο ακόμα τον καλλωπισμό, θέλω να κάνω ένα καλώδιο για τροφοδοσία των σκληρών Σατα, καθώς και 2 ακόμα καλώδια ένα 6πινο και ένα 8πινο για την κάρτα γραφικών, το θέμα είναι τι καλώδιο πρέπει να χρησιμοποιήσω , καθώς και ποιες είναι οι δυσκολίες που μπορεί να έχω?

Κατι τέτοιο λέω για τους σκληρούς:

attachment.php?attachmentid=4794&d=1227351429

Link to comment
Share on other sites

4 καλώδια το λιγότερο το πορτοκαλί δεν έιναι αναγκαστικό

και πάνε όπως κουμπώνει το βύσμα στο δίσκο και το κοιτάς με τον δίσκο σωστά μπροστά σου και όχι ανάποδα τα 12V είναι από την μεριά που έχει το αυτάκι το βύσμα

12 - GND - 5 - GND

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πολυ καλο εγινε! :respect: Συγχαρητήρια!

αυτο το "μαραφετι" το ασπρο στην 8η φωτο, το ειχε η μητρικη ή μπορουμε να βρουμε και εμεις που δεν εχουμε ASUS;

Οσο για το επιμαχο καλωδιο, αν σε τρωει τοσο, μπορεις να το βαψεις μαυρο για να μην χτυπαει στο ματι. ;)

Υ.Γ.

Βαλε και καμια φωτο το κουτι απ' εξω!

καλησπερα. αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ. το ασπρο το μαραφετι το εχει η asus. δοκιμασα να δω αν ταιριαζει σε αλλη, αλλα η διαταξη δεν ειναι ιδια απο Mobo σε mobo. αλλα αν πας σε καποιο μαγαζι με ηλεκτρονικα μπορεις να παρεις κατι αντιστοιχο και να το προσαρμοσεις στην δικη σου. (τωρα μου ηρθε η εμπνευση:rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.