Jump to content



Εχει κανεις την PHILIPS-P20 η 40?


Νιτσε

Recommended Posts

ενω πριν ειχα μια φτηνη proviw-17 ειχα πολυ καλυτερη ευκρινεια, και ειδικα οταν ανεβαζω απο 1024-768 σε 1280-1024 θολωνει υπερβολικα.Μηπως φταιει η παλια καρτα γραφικων που εχω προσωρινα? με μονο 32ΜΒ? Η μηπως θελει καλυτερη ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

1280 σε 17αρα CRT είναι ΤΟΟΟΟΟ much και είναι λογικό να θολώνει

η vga σαφώς παίζει ρόλο αλλά δεν είναι αυτή το πρόβλημά σου στην προκειμένη περίπτωση

η μνήμη δεν έχει καμία σχέση

ρύθμιση για την ευκρίνεια (πέρα της σύγκλισης που είναι πολύ εξειδικευμένη και απαντάται σε μεγάλες και ακριβές οθόνες), δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Sorry spc αλλα δεν εγινα σαφης,εγω εχω την philips profesional-20 και ειναι 19ρα. Ειχα την 17proview με μια 9600pro kai ειχε καλυτερη εικονα Τωρα προχειρα εχω μια παλια Nvidia TNT και παιζει χειροτερα. Με καινουργια καρτα θα δω διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 17άρα και δεν παίζει θολούρα . Την έχω 1024χ768 με 100hz refresh , οτιδήποτε λιγότερο με ενοχλεί .

Αν βέβαια συγκρίνω στην ίδια οθόνη την gf2mx με την 9800pro , με 9800pro είδα το φως το αληθινό.

Δοκίμασε μια καινούργια κάρτα γραφικών .

Link to comment
Share on other sites

Λες για διαφορά TNT-9600...

Εγώ μια φορά πρόσφατα χρειάστηκε απο την 9600XT που είχα να βάλω για λίγο την παλιά μου MX440 και πραγματικά είδα διαφορά. Αφού στην αρχή δεν μπορούσα να δω!

@SPC: Εγώ την 14άρα CRT την έτρεχα σε 1280*1024... :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Νιτσε

Ειναι αληθεια οτι η ati εχει καλυτερη απεικονιση απο της nvidia? Το λεω αυτο γιατι λεω να παρω την 6800,η απλως αυτα ειναι Μ.......βλακειες?

Είναι τελείως θέμα κάρτας και υλοποίησης αναλογικού τμήματος (ποιότητα υλικών κλπ).

Δεν σημαίνει δλδ ότι μία 6800 θα έχει καλύτερη εικόνα από μία 6200.

Το ίδιο ισχύει και περι ATI - NVIDIA.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζεται. Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχουν ελαφρώς διαφορετική παλέτα χρωμάτων. Τώρα το ποια παλέτα είναι πιο σωστή θα σε γελάσω... Προσωπικά πάντως μου αρέσανε τα χρώματα της ATi...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχουν ελαφρώς διαφορετική παλέτα χρωμάτων.

Σωστό αυτό.

Το θέμα είναι απλώς ότι τα μεν χρώματα ρυθμίζονται, η δε ευκρίνεια όχι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.